نشست صمیمی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با نماینده ولی فقیه در خوزستان
نشست صمیمی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با نماینده ولی فقیه در خوزستان
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در نشستی صمیمی با آیت‌الله موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز اولویت‌ها و برنامه‌های این شرکت را در سال جاری تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، مهندس علیرضا دانشی با تبریک سال نو و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در شش ماه دوم سال ۱۴۰۰ گفت: پس از شروع مسئولیت با توکل بر خدا با سرعت کارها را شروع کرده و در چند محور برنامه‌ریزی کردیم که در اولین گام برای برگرداندن اختیارات اقدام شد که با مساعدت وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت توانستیم برخی از اختیارات را در حوزه‌ی منابع انسانی به دست بیاوریم.

مهندس دانشی گفت: در بحث شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها نیز از جمله شیوه‌نامه تعمیرات و اصلاح بعضی از اختیارات مالی اقداماتی انجام شد  که البته جای کار بیشتری وجود دارد و باید بعضی دیگر از اختیارات بازگردد.

وی با بیان اینکه اساسی‌ترین وظیفه مناطق نفتخیز نگهداشت تولید و بلکه حفظ پایه تولید مورد نیاز کشور است گفت: برای این کار تیم فنی توانمندی در مدیریت‌های امور فنی و تولید داریم که بحث‌های مفصل و کارهای کارشناسی را در دست اجرا دارند.

مهندس دانشی به طرح افزایش تولید اشاره کرد و گفت: طرح بازگشت به تولید قبل از تحریم ها از لحاظ تکنیکی و فنی آماده شده و مناقصات گسترده ای در این زمینه انجام داده‌ایم تا بتوانیم به تعهداتمان عمل نماییم.

وی، پایش، تعمیر و بازسازی خطوط لوله، تسریع در تعمیر اساسی تاسیسات و ماشین‌های دوار، پیگیری تخصیص اعتبار برای نوسازی و توسعه تاسیسات، انعقاد توافقنامه جدید با شرکت ملی حفاری ایران، پیگیری صدور خدمات فنی و مهندسی، نوسازی ناوگان ترابری و اصلاح ساختار طرح ۲۸ مخزن را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ برشمرد.

دانشی، ساماندهی نیروی انسانی، اجرای طرح تبدیل وضعیت ایثارگران، طبقه‌بندی مشاغل  و برنامه‌ریزی برای ارتقای کیفیت و کمیت نیروی انسانی را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه منابع انسانی طی این مدت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درباره اقدامات مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی نیز بیان داشت: در حوزه مسئولیت های اجتماعی با توجه به محدودیت‌های مالی سعی کرده‌ایم با استفاده از تجهیزات و امکانات موجود کمک‌های لازم را انجام دهیم.

وی افزود: تشکیل کمیته آب برای کاهش برداشت از رودخانه کارون، ساماندهی اراضی تحت تملک، پرداخت مطالبات شهرداری اهواز و راه‌اندازی نهضت درختکاری از دیگر اقداماتی است که در نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و با جدیت دنبال می‌شوند.

در این دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز از تلاش‌های مدیران و کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی قدردانی کرد