افزایش ۳ میلیارد دلاری صادرات غیر نفتی در استان خوزستان
افزایش ۳ میلیارد دلاری صادرات غیر نفتی در استان خوزستان
هدف قرار دادن توسعه صادرات سیاست اصلی دولت است که بر مجهز شدن و ساماندهی جهت افزایش صادرات پایانه‌ها تاکید دارند.

به گزارش خبرگزاری آوای دانشجو به نقل از سایت استانداری خوزستان امروز جلسه کارگروه توسعه صادرات استان برگزار شد و صادق خلیلیان استاندار خوزستان در این جلسه اظهار کرد: در دو پایانه صادراتی چذابه و شلمچه مشکلاتی وجود داشت که بخشی از آن برطرف و برای بخشی دیگر نیز کارگروهی ایجاد شد که تا هفته آینده مشکلات این دو پایانه برطرف شود.

وی افرود: با اقدامات خوبی که در سال گذشته در بخش تولید انجام شد توانسته‌ایم افزایش تولید خوبی داشته باشیم که منجر به افزایش صادرات در خوزستان نیز شد.

خلیلیان به اشاره به افزایش میزان صادرات غیر نفتی خوزستان گفت: میزان صادرات غیر نفتی استان از ٣/٨ میلیارد دلار در سال ١٣٩٩ به ۶/٨ میلیارد دلار در سال ١۴٠٠ افزایش پیدا کرد که نشان از افزایش ٧۵ درصدی صادرات در یک سال گذشته دارد.

وی با بیان اینکه افزایش صادرات برای کشور با توجه به شرایط تحریم بسیار مهم است، افزود: در این راستا از ١٣ صادر کننده نمونه استان تقدیر شد و از خدمات شایانی که در این زمینه انجام داده‌اند تشکر می‌کنیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه توسعه صادراتی را باید به عنوان یک هدف دنبال کنیم، تصریح کرد: هدف قرار دادن توسعه صادرات سیاست اصلی دولت است که بر مجهز شدن و ساماندهی جهت افزایش صادرات پایانه‌ها تاکید دارند.

وی خاطر نشان کرد: این صادرات بدون کمک صادر‌کنندگان و تولید کنندگان افزایش پیدا نمی‌کرد و با همت تلاش این دو بخش صادرات افزایش پیدا کرده که از تولید کننده‌های نمونه نیز در جلسات آینده تقدیر به عمل خواهد آمد.