با تلاش كارشناسان ادارات نگهداري و تعميرات، تاسيسات تقويت فشار و مديريت امور فني آغاجاري و ستاد و مشاركت بخش خصوصي توربين سولار مارس 100 ردیف B ایستگاه تزریق گاز 600 كرنج راه اندازي شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، مدیر عملیات شرکت آغاجاری در این رابطه بیان کرد: در راستای بهینه سازی و تداوم تولید  و تسریع در اجرای پروژه نصب سیستم کنترل جدید  توربوکمپرسور ردیف Bایستگاه تزریق گاز ۶٠٠ کرنج تعمیر، بازسازی و راه اندازی شد.

مهندس محمد رضا گودرزی عنوان کرد: با توجه به اهمیت راه اندازی این توربین از اواخر اسفند سال ١۴٠٠ عملیات جابجایی و نصب تجهیز توسط بخش خصوصی و با همکاری تعمیرات و عملیات تقویت فشار کرنج آغاز و پس از هم محوری توربین و کمپرسور، نصب و سرویس ادوات جانبی، ادوات کنترل و حفاظت ابزار دقیق  و همچنین بررسی سیستم اعلان و اطفای حریق و کلیه اقدامات لازم، راه اندازی گردید.

مدیر عملیات بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با اشاره به مزایای نصب این توربین در بهینه سازی مصرف برق افزود : با توجه به مصرف بیش هر یک از کمپرسورهای برقی در مجموعه کرنج، راه اندازی این توربین و جایگزینی آن با دو ردیف کمپرسور برقی موجب گردیده حدود ٨ مگاوات مصرف برق در فصول گرم سال، صرفه جویی و همچنین پایداری در نگهداشت تولید به عمل آید