امام جمعه اهواز: مسؤولان قبل از انجام هر کاری مردم را در جریان بگذارند/ قشر محروم جامعه زیر چرخ برنامه‌های دولت له نشوند
امام جمعه اهواز: مسؤولان قبل از انجام هر کاری مردم را در جریان بگذارند/ قشر محروم جامعه زیر چرخ برنامه‌های دولت له نشوند
امام جمعه اهواز گفت: مردم انتظار دارند که مسئولان دولتی آنها را در جریان کارهای خود قرار دهند اگر مذاکره می‌شود آنها مطلع باشند زیرا مردم نامحرم نیستند و باید بدانند که مسئولان کشور چه کاری می‌کنند.

حجت‌الاسلام سید محمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در خطبه‌های نمازجمعه اظهار کرد: هشتم ماه یوم المصیبه است حدود ۹۰ و خورده‌ای سال قبل وهابیت پلید در این روز قبور ائمه بقیع(ع) را تخریب کرد.

وی با بیان اینکه ما با اهل سنت مشکلی نداریم زیرا یکی از مذاهب اسلام هستند، تصریح کرد: ولی وهابیت و بهائیت ساخته دست انگلیس است زیرا برای رسیدن به اهداف خودشان بهائیت را در ایران و وهابیت را در حجاز ساختند که به خاطر کوته فکری آنها و برداشت بدعت آمیز از دین حرم ائمه بقیع(ع) تخریب شد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان عنوان کرد: وهابیت با با این کار خود دل مومنین و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را به درد آورد که امیدواریم به زودی با نابودی آل سعود اعمال حج را به جا بیاوریم.

وی در ادامه سخنان خود به برخی از مشکلات مصلای مهدیه اهواز اشاره کرد و گفت: بنده هر جا می‌روم سعی می‌کنم مشکلات مصلای نمازجمعه را آن طور که در شان مردم آن دیار است برطرف کنم ولی متاسفانه در این چند سال با توجه به مشکلات خشکسالی و ریزگردها و مشکلات دیگر نتوانستیم کاری انجام دهیم.

موسوی‌فرد در همین ارتباط خاطرنشان کرد: موضوع سیستم سرمایشی و سیستم صوتی مصلا از جمله مشکلات هستند که از هفته آینده اقداماتی برای رفع این سیستم صوتی انجام خواهد شد البته قرار است برای رفع مشکل سیستم سرمایشی هم تعدادی اضافه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نمازجمعه اهواز با اشاره به گرانی‌های اخیر خطاب به دولتمردان گفت: خیلی‌ها به این دولت امید بسته‌اند از اول انقلاب تا الان نوید تشکیل دولت مردمی و انقلابی را داده‌ایم و با آمدن دولت سیزدهم بر سرکار گفتیم این دولت آمد که امیدواریم که به حول و قوه الهی موفق خواهید شد.

امام جمعه اهواز با تاکید بر اینکه نکته که هشت ماه فرصت زیادی نیست ولی در عین حال فرصت کمی برای یک دولت نیست، یادآور شد: کارهای بسیار خوبی در طول این هشت ماه انجام شده ولی متاسفانه در این زمینه کمتر با مردم صحبت می‌شود.
وی در ادامه تاکید کرد: نباید برای انجام کارهای دولت عده‌ای له شوند باید تلاش کنید که در هنگام اجرای برنامه‌ها مردم به‌ویژه قشر محروم و مستضعف را حمایت کنیم زیرا در این زمینه تعهد دادید.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد: دیگر بنا نیست که شوک به مردم وارد شود، هموطنان انتظار ندارند که مانند قبل چیزی گران شود بعد مسئولان در صدا و سیما حاضر شوند و در این زمینه صحبت کنند، قبل از اقدام برای انجام کاری باید مردم از موضوع مطلع شوند زیرا مسئولان از بین همین مردم بلند شدند.

وی خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند که مسئولان دولتی آنها را در حریان کارهای خود قرار دهند اگر مذاکره می‌شود آنها مطلع باشند زیرا مردم نامحرم نیستند و باید بدانند که مسئولان کشور چه کاری می‌کنند.

موسوی‌فرد در همین زمینه اضافه کرد: اگر مسئولان طرح خوبی در مسائل اقتصادی دارند در این زمینه با مردم صحبت کنند نه اینکه کار انجام شود بعد توضیح دهند که چه شده است این مسئله برای مردم قابل قبول نیست.

وی گفت: مسئولان دولتی، وزرا و استانداران در صدا و سیما، فضای مجازی و رسانه‌ها حضور یابند و به مردم بگویند که چه کاری انجام می‌دهند تا با برنامه‌های دولت آشنا و امیدوار به رفع مشکلات شوند.

امام جمعه اهواز با یادآوری این نکته که مسئولان خوب بدانند مردم ایران را نمی‌شود با مردم هیچ جای دنیا مقایسه کرد، افزود: همان طوری که امام فرموده‌اند ملت ایران را به جز با اصحاب سیدالشهدا(ع) نمی‌توان با کس دیگری مقایسه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد: این مردم لیاقت این را دارند که با آنها حرف زده شود و قبل از اقدام برای هر کاری باید آنها در جریان قرار بگیرند تا خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاید.
انتهای پیام