برخورد ناشایست روزه‌خواران  با یک استاد دانشگاه تهران/ عدم اهتمام کارمندان دانشگاه به امر به معروف استاد دانشگاه
برخورد ناشایست روزه‌خواران  با یک استاد دانشگاه تهران/ عدم اهتمام کارمندان دانشگاه به امر به معروف استاد دانشگاه
مایه تاسف است که وضعیت دانشگاه با عدم اهتمام مسئولین به وظایف خود، به جایی رسیده است که افراد بابت وظیفه ی قانونی و شرعی خود بازخواست میشوند؟ مایه تاسف است که امر به معروف با بیان احسن و رفتار مناسب با بی احترامی و ظلم مواجه می شود.

بنابر اظهارات، یکی از اساتید در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران به روزه خواری علنی چند نفر از دانشجویان اعتراض کرد که شنیده ها حاکی از آن است استاد مذکور نیز با عنایت به شرایط و برخورد منفعلانه دانشگاه، درخواست بازنشستگی داده است.

تعدادی از دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه تهران برای پیگیری تخلفات صورت گرفته پیرامون عدم اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر و بی احترامی به عضو هیئت علمی گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی اقدام به جمع‌آوری امضا کرده‌اند.

از این رو بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران ضمن اعتراض به برخورد دوراز شان در محیط علمی با استاد دانشگاه تهران در نامه ای به رئیس دانشگاه خواستار پیگیری و برخورد با عامران این موضوع شدند.

در بخشی از نامه بسیج دانشجویی آمده است: مایه تاسف است که وضعیت دانشگاه با عدم اهتمام مسئولین به وظایف خود، به جایی رسیده است که افراد بابت وظیفه ی قانونی و شرعی خود بازخواست میشوند؟ مایه تاسف است که امر به معروف با بیان احسن و رفتار مناسب با بی احترامی و ظلم مواجه می شود. جناب آقای دکتر مقیمی، ما دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه تهران از حضرتعالی به عنوان رئیس دانشگاه تهران خواستار رسیدگی به موارد ذیل هستیم

۱. با استناد به ماده ۱۰ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خواستار اقامه أمر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه تهران خصوصا در مقوله روزه خواری هستیم.

۲. خواستار دلجویی، تکریم، تقدیر و حمایت از استاد محترم گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی هستیم که به این واجب مهم عمل نمودند و همچنین خواستار عدم موافقت با بازنشستگی این استاد عزیز و بازگشت هرچه سریع تر ایشان به کلاس درس هستیم.

٣. با توجه به ترک فعل از سوی کارکنان کتابخانه مرکزی در خصوص تذکر موارد قانونی به دانشجویان و عدم پاسخگویی، متشنج نمودن فضای کتابخانه توسط برخی از کارکنان، خواستار برخورد قاطع با کارکنان خاطی هستیم.

۴. با توجه به استفاده از الفاظ رکیک از سوی دانشجوی فوق الذکر و با استناد به ماده ۲۵۰ قانون مجازات اسلامی خواستار برخورد قاطع با دانشجوی خاطی هستیم.

تصویر متن کامل این نامه را در ادامه مشاهده می کنید: