تامین اجتماعی استان خوزستان ۶ مرکز درمانگاهی‌ در شهرهای استان راه‌اندازی می‌کند
تامین اجتماعی استان خوزستان ۶ مرکز درمانگاهی‌ در شهرهای استان راه‌اندازی می‌کند
مدیر درمان تامین اجتماعی با اشاره به سیاست توسعه خدمات درمانی در استان گفت: برای توسعه خدمات درمانی ۶ درمانگاه تامین اجتماعی در شهرهای فاقد مرکز ملکی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای دانشجو به نقل از مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان، امیرحسین بنی احمد در نشست رئیس هیئت مدیره  واعضای هئت مدیره کانون بازنشستگان استان اظهار داشت: وجود بازنشستگان نعمت بزرگی برای نسل جدید است که باعث ارتقای فرهنگی و اخلاقی جامعه می شود.

 وی افزود: هدف ما در مدیریت درمان تلاش برای افزایش رضایت‌مندی بیمه شدگان به ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران از طریق افزایش کمی و کیفی خدمات و دسترسی سهل و آسان به این خدمات است.

بنی‌احمد به افزایش تعداد مراکز درمانی در استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و موافقت هیئت مدیره  و مدیرعامل سازمان مجوز راه‌اندازی ۶ درمانگاه در شهرهای فاقد مرکز ملکی گرفته شد که در حال سیر مراحل اداری تعیین زمین و ملک هستیم. 

مدیر درمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی در حال ساخت بیمارستان در شهر ملاثانی است و این از عدالت و منطق به دور است که در کنار بیمارستان درمانگاه ساخته شود تصمیم گرفته شد با بررسی تعداد بیمه شده‌های شهرهای ویس و زرگان مجوز احداث درمانگاه تامین اجتماعی برای یکی از این دو محل گرفته شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان بر موضوع آموزش سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تاکید کرد و گفت: این مدیریت آمادگی دارد به صورت متمرکز جهت بالا بردن سطح آگاهی بازنشستگان برای افزایش سلامت در جامعه برنامه‌های آموزشی تدارک و اجرایی کند.

بنی‌احمد کانون بازنشسگان را به عنوان یک نقطه قوت برای مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان دانست و گفت: این برتری ما نسبت به دستگاه‌ها و سازمان‌های دیگر مرهون  وجود کانون بازنشستگان قوی است که مشاوران  خوبی برای سازمان محسوب می‌شوند. 

عبدالحمید عبایی حسنی رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و بازرس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور در این نشست عنوان کرد: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی مهمترین حوزه ای که بازنشستگان با آن سرکار دارند.

وی گفت : در بحث توسعه و تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی، با وجود مدیر درمان جدید و با حضور کانون‌های بازنشستگی به عنوان بازوی تامین اجتماعی در جهت پاسخگویی به جامعه بازنشستگی برای کسب رضایتمندی بیشتر قدم برداریم.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان با بیان بعضی از مشکلات و کمبودها در مراکز درمانی سازمان گفت: متاسفانه بعضی از بیمارستان‌ها با کمبود پزشک، دارو، تجهیزات و همچنین کادرپزشکی متخصص مواجه هستند و نوبت‌دهی در این مراکز طولانی و زمان براست که باید چاره اندیشی شود تا بازنشستگان تامین اجتماعی دراین مراکز تکریم شوند.