معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز:  پروژه های عمرانی شهرداری اهواز فعال هستند و در موعد مقرر افتتاح می شوند
    معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز:  پروژه های عمرانی شهرداری اهواز فعال هستند و در موعد مقرر افتتاح می شوند
معاون فنی و عمرانی شهردار اهوازدر جمع اعضای شورای سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان عنوان کرد:

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی و عمرانی شهرداری اهواز تا پایان سال جاری چندین پروژه عمرانی مهم و تاثیر گذارشهرداری اهواز به بهره برداری خواهند رسید که زیرگذر و تقاطع غیر همسطح جانباز ، احداث مسیر شهید علاف، بلوار ۴۴ متری کیانشهر، محور ال ۳۰۰ تقاطع غیر همسطح شهید کجباف و تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه (شهید قربانی) بخشی از این پروژه ها هستند.

برپایه این گزارش پرویز حسینی درجمع اعضای شورای سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان که در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد عنوان کرد: پروژه زیرگذر زردشت و مسیر ارتباطی ۱۸متری چهارم کیان آباد ، بلوار ۴۴ متری کیانشهرو اتصال به بلوار قدس یک رینگ درون شهری را تامین و حرکت وجابجای شهروندان و وسایل نقلیه راتسهیل خواهد داد.

معاون فنی و عمرانی شهردار اهوازدر تشریح این پروژه هاگفت: با بهره برداری از پروژه های مذکور ترافیک سنگین در خیابان چمران (کیانپارس) کاهش می یابد و یکی از مسیرهای موازی خیابان چمران پروژه جانباز (زردشت )است که در انتهای آن زیرگذر احداث شده است که مسیر شمال را به جنوب متصل می کند و پیش بینی می شود بار ترافیکی را کاهش دهد و از ویژگی های مسیر زیرگذر جانباز، منطقه مهرشهر و کیانشهر نیز رونق می دهد که طول این مسیر ۱.۶ کیلومتر است.

پروژه ۴۴ متری کیانشهر خرداد ماه افتتاح می شود

حسینی با اشاره به پروژه بلوار ۴۴ متری کیانشهر گفت: مبادی ورودی و خروجی کیانشهر از مشکلاتی هستند که این منطقه دچار آن است، بلوار۴۴ متری کیانشهر که از میدان امام رضا به بلوار قدس منتهی می شود و به طول ۲.۶ کیلومتر در دو باند رفت و برگشت است، پروژه ۴۴ متری کیانشهر در مراحل پایانی است و تا خرداد ماه ماه افتتاح خواهد شد.
پروژه های عمرانی بزرگ شهرداری اهواز فعال هستند
معاون فنی و عمرانی شهردار اهواز گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کجباف یکی مهمترین پروژه هاست که از سال ۹۳ قرارداد آن بسته شدو تا سال ۹۹ سه محور ( ال ۱۰۰ ، ال۲۰۰ و ال ۵۰۰ ) به بهره برداری رسیده بودند و از سال گذشته بارفع موانع موجود در میدان شهید بندر محور ال ۳۰۰ درحال احداث و تکمیل است این محور میدان چهار اسب (تپه ) را به میدان خلیج فارس ( دروازه ) متصل و تا خرداد ماه افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی در ادامه افزود: محور ال ۴۰۰ در مرحله برآورد هزینه جهت برگزاری مناقصه و انعقاد قراداد جدید می باشد، در تلاش هستیم که تا پایان سال جاری پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کجباف بطور کامل به اتمام و به بهره برداری برسد.

قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) کار تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه ( شهید قربانی ) را سرعت می بخشد
حسینی با اشاره به تجهیز کارگاه و پشتیبانی ساخت قطعات سگمنت توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) گفت: تولید سگمنتها و بتن ریزی در راستای ساخت تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه ( شهید قربانی ) که توسط قرار گاه خاتم الانبیاء (ص) در زمینی با مساحت حدود ۳٫۵ هکتار در حال انجام است و از پیشرفت فیزیکی خوب و قابل قبولی برخوردار است.

وی افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح شهید قربانی با اعتبار اولیه بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان در حال ساخت است که با ۲۳۰ شمع و در عمق ۴۰ متری زمین و با بیش از ۵۰۰ قطعه سگمنت در حال اجرا می باشد و امیدواریم تا پایان تیرماه مسیرپل اصلی را به بهره برداری برسانیم..

حسینی خاطرنشان کرد: عبور تاسیسات زیاد زیرزمینی در میدان دانشگاه از جمله لوله های گاز ،آب، فاضلاب، فیبر نوری، تقسیمات کابل های مخابراتی ، عبور برق فشار قوی از بالای میدان و عبور تاسیسات از زیر این میدان، باعث شده تا پروژه با کندی پیش برود ولی با تعاملی که با دستگاه های مختلف از جمله برق منطقه ای،گاز ،آب و فاضلاب و با کمک استانداری خوزستان توانستیم بیش تر مشکلات را برطرف نماییم.

معاون فنی و عمرانی گفت: با تاکید شهردار اهواز اجرای آسفالت در مناطق مختلف کلانشهر اهواز و لزوم بهسازی شریانهای اصلی به منظور ارتقاء کمی وکیفی شبکه معابر، تسهیل در حمل ونقل، جابجایی و پاسخ مناسب به درخواستهای شهروندان گرامی در راستای خدمت رسانی به مردم اهواز با انعقاد قراردادهای جدید به ارزش قریب به هفتصد میلیارد تومان، در سطح شهر شاهد رفع بخش قابل توجهی از نواقص موجود و توسعه معابر در سطح شهر اهواز خواهیم بود.
پارکینگ طبقاتی طالقانی در انتظار برگزاری مناقصه
پرویزحسینی با توجه به ضرورت بهره برداری پروژه ی پارکینگ طبقاتی طالقانی اظهار داشت: با افزایش حجم ترافیک در هسته مرکزی شهر، تکمیل پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی با هدف تامین بخشی از پارکینگ مرکز شهر در خیابان طالقانی که یکی از پرترددترین نقاط اهواز است، آغاز شد و اسناد مناقصه تهیه و هفته آینده به مناقصه خواهد رفت و تمام تلاشمان اینست این پارکینگ را تا پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم تا با بهره برداری از این پروژه، بخش عمده ای از مشکل پارکینگ مرکز شهر مرتفع گردد.