سوددهی ۴۲درصدی پتروشیمی غدیر در چهارماه پایانی ۱۴٠٠/شکستن رکورد تولید و فروش در فروردین و اردیبهشت سال جاری
سوددهی ۴۲درصدی پتروشیمی غدیر در چهارماه پایانی ۱۴٠٠/شکستن رکورد تولید و فروش در فروردین و اردیبهشت سال جاری

به گزارش سدید خبر، حسین صفاری امروز چهارشنبه(۱۸ خردادماه) در حاشیه مجمع سالانه عادی شرکت پتروشیمی غدیر ،در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت در سه ماهه اول سال گذشته به دلیل تامین مواد اولیه با مشکلاتی روبه رو شد که تولید به ٧٠ درصد برنامه رسید و عقب ماندگی ٣٠ درصدی حاصل شد. وی با […]

به گزارش سدید خبر، حسین صفاری امروز چهارشنبه(۱۸ خردادماه) در حاشیه مجمع سالانه عادی شرکت پتروشیمی غدیر ،در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت در سه ماهه اول سال گذشته به دلیل تامین مواد اولیه با مشکلاتی روبه رو شد که تولید به ٧٠ درصد برنامه رسید و عقب ماندگی ٣٠ درصدی حاصل شد.

وی با بیان اینکه شرکت توانست در ۶ ماهه دوم سال گذشته ردیف خطی ١٠٠/٣ درصد برنامه را تولید کند، افزود: ۶ ماهه دوم سال ۱۴٠٠ با ١۰٠ درصد ظرفیت به پایان رسید و به دلیل اینکه یک اورهال را پشت سرگذاشته ایم امسال را با قدرت بیشتر برای رسیدن به اهداف بزرگتر گام برمی داریم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر عنوان کرد: اگر شرکت امروزه، روزانه ١٠٠ تن بالاتر از برنامه، تولید می‌کند، به خاطر اقداماتی است که در اواخر سال گذشته به خوبی انجام داده است.

صفاری در خصوص نرخ تسهیل ارز و سود آوری شرکت توضیح داد: امسال ثابت کرده‌ایم که با ثابت ماندن نرخ ارز، ۴٢ درصد سودآوری در ۴ ماهه پایانی سال داشته‌ایم، یعنی ۴٢ درصد سود شرکت بدون تغییر نرخ ارز و PVC حاصل شد.

وی با بیان اینکه غدیر نیاز به افزایش سرمایه دارد، عنوان کرد: پتروشمی غدیر در طول ۴ ماهه گذشته به اندازه ٢ سال خرید انجام داده است و هم اکنون به اندازه دو سال PVA داریم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر تشریح کرد: در فروردین و اردیبهشت سالجاری رکورد تولید و فروش جابجا شد که نتیجه آن، افزایش سوددهی شرکت و ارزآوری برای ایران اسلامی بوده است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت با فروش ۹ هزار تن محصول به ارزش سه هزار و ۳٠٠ میلیارد ریال در فروردین سالجاری، بالاترین میزان فروش فروردین ماه در تاریخ شرکت را رقم زد، گفت: همچنین سود خالص حاصل از فروش محصولات این شرکت در نیمه دوم سال گذشته نسبت به نیمه اول سال، حدود ۴٠ درصد رشد داشته است.

وی در پایان عنوان کرد: شرکت پتروشیمی غدیر با احتساب حجم تولید در ماه های اخیر، بیش از ۱۱٠ درصد ظرفیت خود را ثبت کرده است؛ بدین معنا که ۱٠درصد از برنامه از پیش تعیین شده، جلوتر است.