ارتباط صحیح صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده پیشرفت کشور است
ارتباط صحیح صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده پیشرفت کشور است
فرمانده سپاه خوزستان گفت: شعار تاکید بر فعالیت‌های علمی دانش‌بنیان که برای امسال انتخاب شده باید در تمام عرصه‌ها اجرایی شود و حلقه مفقوده آن ارتباط صنعت و دانشگاه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور امروز در همایش ملی فرصت‌ها و چالش‌های استان خوزستان در تحقق شعار سال که امروز در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، باگرامیداشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، اظهار داشت: تلاش‌های انجام شده سبب برگزاری همایشی در راستای تحقق شعار سال و متناسب با بوم استان خوزستان شد. مقالات بسیار خوبی با موضوع مسائل و مشکلاتی که استان خوزستان در بحث تولید و اشتغال دارد، ارسال شد هرچند زمان بسیار کم بود اما بیش از ۲۹۰ مقاله ارائه شد.

شاهوارپور با بیان اینکه شعار سال موضوعی است که به همه ما چه در حوزه نظامی و چه صنعتی و علمی برمی‌گردد تصریح کرد: یکی از مصائب کشور ما امروز موضوع ارتباط بین دانشگاه و صنایع است که طرح‌ها و افکار نو متاسفانه عملی نمی‌شوند ما جوانانی که طرح‌های نو ارائه می‌دهند کم نداریم و بسیار زیاد هستند.

وی بیان کرد: امیدواریم این همایش باب فتحی برای ارتباطات بیشتر باشد. در منابع اسلامی نسبت به دانش بسیار زیاد تاکید شده است. مقام معظم رهبری می‌فرمایند که باید کشورهای اسلامی از لحاظ علم و فناوری پیشرفت کنند. غرب و آمریکا به برکت علم توانستند بر کشورهای دنیا مسلط شوند البته مقداری از ثروت را با فریبگری و خباثت و سیاست به دست آوردند اما علم هم موثر بود.