در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، منفعل و بی تفاوت نباشیم
در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، منفعل و بی تفاوت نباشیم
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: برای اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر در سازمان از منفعل بودن و بی‌تفاوتی باید بپرهیزیم و در برابر منکرها سکوت نکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب در جلسه  شورای امر به معروف که روز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد با بیان اینکه ما با تقابل و مرزبندی های بی مبنا مخالفیم، ولی با بی تفاوتی و بی مسئولیتی نیز موافق نیستیم گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فرایض الهی است که اجرای تمام فرایض دیگر به آن بستگی دارد.

علیرضا دانشی با اشاره به اینکه در آیات و روایات فراوانی به مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده است، افزود: به حدی این فریضه در اسلام اهمیت دارد که خداوند در آیه ۷۹ سوره مائده، ترک‌کنندگان امر به معروف و نهی از منکر را مورد لعن خود قرار می دهد.

وی ادامه داد: با برگزاری جلسات پیوسته در این خصوص و برنامه‌ریزی هدفمند بایستی همه ما در جهت پاسداشت این واجب الهی تلاش کنیم و در اجرای صحیح آن منفعل و بی تفاوت نباشیم.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد:بنظر من بی مسئولیتی و عدم دلسوزی برای پیشرفت سازمان، بی توجهی به خواسته های نیروی انسانی،تضعیف کرامت انسانی و اخلاق اجتماعی در محیط کار و هدررفت سرمایه ها از مصادیق منکر، و حفظ اموال بیت المال و بکارگیری موثر، تکریم کارگران و بانوان و بازنشتگان و فرهیختگان و حساسیت نسبت بروز فساد در سازمان از مصادیق معروف محسوب می شوند.

 مجموعه های فرهنگی در مناطق نفتخیز جنوب بایستی با تدوین پیوست فرهنگی و برنامه های فکورانه، حرکت های فرهنگی جدیدی را خلق کنند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان با تاکید بر لزوم داشتن همگرایی فکری برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر گفت: هدف نهایی انجام این فریضه برگشت انسان به سمت خدا و بازگشت به فضائل اخلاقی است.

در این جلسه که با حضور فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت-جنوب)، قائم مقام مدیرعامل، رئیس روابط عمومی، رئیس دفتر مدیرعامل، رئیس حراست و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد، حاضرین درخصوص مهمترین اقدامات عملی در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

جدی گرفتن مقوله آموزش و فرهنگ سازی کارکنان، شناسایی مصداق های امر به معروف و نهی از منکر در صنعت نفت، استفاده از مکانیزم های تشویقی، توجه به خواسته های کارکنان، استفاده از شخصیت های کاریزماتیک پدرانه و مادرانه برای جذب حداکثری، معرفت افزایی مستمر، برگزاری محافل و نشست های تخصصی و شکل گیری تجمع زنان مذهبی در صنعت نفت، اجرای صحیح قوانین و مقررات، اقناع گری و تقسیم بندی فعالیت های هرمجموعه از جمله مباحث مطرح شده برای تحقق این فریضه در صنعت نفت بود که از سوی حاضران در جلسه بیان شد.