دانشگاه کشاورزی خوزستان باید محور توسعه کشاورزی خوزستان باشد/کمیته توسعه کشاورزی در دانشگاه کشاورزی خوزستان تشکیل می‌شود
دانشگاه کشاورزی خوزستان باید محور توسعه کشاورزی خوزستان باشد/کمیته توسعه کشاورزی در دانشگاه کشاورزی خوزستان تشکیل می‌شود
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان با وجود اساتید و نیروی انسانی توانمند باید محور توسعه کشاورزی خوزستان باشد.

به گزارش آوای دانشجو خوزستان، عبدالرضا سیفی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در نشست «دانشگاه چمران ساز » در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اظهار داشت: شهید چمران انسانی کامل و وارسته بود که در مکتب اسلام رشد و پرورش یافته بود.
وی در این مراسم که با حضور رییس و اساتید دانشگاه به مناسبت هفته بسیج اساتید برگزار شد، افزود: شهید چمران مراتب بالای علمی را در بهترین دانشگاههای دنیا طی کرده بود ولی وقتی انقلاب اسلامی نیاز داشت، دانش و جان خود را برای اسلام به میدان آورد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اظهار داشت: شهید چمران انسان عاشق با روحیات لطیف بود و در عین حال مبارزی مکتبی و انسانی خود ساخته و ذوب در اسلام بود.
وی با اشاره به تلاش و مجاهدت شهید چمران در گستره جهان اسلام بیان داشت: شهید چمران مرز و حد جغرافیایی نمی شناخت هر کجا اسلام نیاز داشت حضور پیدا می کرد و در شکل گیری جبهه مقاومت نقش کلیدی داشتند.
این مقام مسئول تاکید کرد: نامگذاری هفته بسیج اساتید بمناسبت سالروز شهادت این عارف و دانشمند فرصت مغتنمی است که مسیر و نقشه راهی برای دانشگاه ها در این مسیر تدوین شود.
وی تاکید کرد: دانشگاه در انقلاب اسلامی باید چمران ساز باشد و به تعبیر امام خامنه‌ای محصول و خروجی دانشگاه به قاعده باید چمران ساز باشد . شهید چمران می توانست در بهترین دانشگاه آمریکا در رفاه و کار علمی تنها بماند ولی آنجا که انقلاب نیاز داشت مخلصانه به میدان نبرد شتافت.
سیفی ادامه داد: شهید چمران یک الگوی کامل برای دانشگاه ها است و باید خصوصیات مکتب چمران در دانشگاه تدریس شود.
معاون استاندار خوزستان در ادامه به نقش اساتید و دانشجویان در تمدن سازی گفت : همه باید نقش خود را در نقشه تمدنی درک کنیم و برای آن ایده و طرح داشته باشیم.
وی با اشاره به اهمیت کشاورزی در استقلال غذایی افزود: دانشگاه کشاورزی خوزستان قدمت دیرینه و نقش مهمی در تحولات کشاورزی دارد و امکانات و ظرفیت های انسانی این مرکز آموزش عالی باید در تحولات استان بکار گرفته شود. نقش این دانشگاه در طرح های مهم کشاورزی و دامی مثل طرح ۵۵۰هزار هکتار مقام معظم رهبری باید برجسته شود.
سیفی با اشاره به مسأله محوری دانشگاه گفت: سرپرست جدید دانشگاه انسان دانشمند و متشخصی است و باید با هدایت ایشان مسایل مهم کشاورزی استخراج و با همکاری دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود.
وی اظهار داشت: خوزستان اکنون در تنش آبی مشکل دارد و باید دانش این دانشگاه به کمک ما بیایید و یا در زمینه علوم دامی و محیط زیست نیاز به کمک اساتید داریم.
گفتنی است حضور بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه، بازدید از مجموعه غذاخوری دانشگاه و دیدار با اساتید و پرسنل دانشگاه از دیگر برنامه های معاون استاندار در این حضور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان بود.


انتهای پیام