نماز عید سعید قربان در اهواز اقامه شد
نماز عید سعید قربان در اهواز اقامه شد
نماز عید سعید قربان به امامت آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری روز یکشنبه با حضور نمازگزاران در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز اقامه شد

نمازعید سعید قربان همزمان با سراسر کشور با حضور مردم مومن و ولایتمدار اهواز و استان اقامه شد و مردم با شور و شکوه خاصی در صف های نماز حضور یافتند.

نماز عید قربان از ساعت ۷:۳۰ آغاز شد و دعای پرفیض ندبه نیز قبل از اقامه نماز برای نمازگزاران قرائت شد و مردم نیز از فضایل این دعای پر فیض بهره مند شدند.

 عید قُربان یا عید الأضحی روز دهم ذی‌حجه که از عیدهای بزرگ اسلامی به شمار می‌رود. بنابر روایات، در این روز خدا به ابراهیم خلیل فرمان داد تا فرزندش اسماعیل را قربانی کند. او اسماعیل را به قربانگاه برد، ولی جبرئیل همراه با «قوچی» نازل شد و ابراهیم آن را به جای اسماعیل قربانی کرد.

 سنّت قربانی در روز عید قربان در سرزمین منا به یاد آن رخداد است. مسلمانانی که برای حج، به زیارت خانه خدا می‌روند، طبق شروطی وظیفه دارند در منا قربانی کنند.

در منابع دینی اعمالی برای شب و روز این عید ذکر شده است. شب‌زنده‌داری، غسل و زیارت امام حسین(ع) از اعمال شب عید و غسل، نماز عید قربان، قربانی کردن، زیارت امام حسین(ع) و خواندن دعای ندبه، از اعمال روز عید است. روزه گرفتن در عید قربان حرام است.

عید قربان در کشورهای اسلامی، تعطیل رسمی است و مسلمانان در این روز جشن می‌گیرند.