ستاد اربعین صنعت نفت در جنوب تشکیل شد
ستاد اربعین صنعت نفت در جنوب تشکیل شد
ستاد اربعین صنعت نفت در جنوب در پی دستور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر بسیج امکانات برای خدمات‌رسانی و تأمین نیازهای زائران اربعین حسینی، تشکیل جلسه داد و تصمیم‌هایی اتخاذ کرد.

در این نشست که با حضور محمد خانچی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان، کارشناسان شهرداری، مدیران عامل و شماری از مدیران، رؤسا و کارشناسان شرکت‌های نفت و گاز اروندان، مناطق نفت‌خیز جنوب، ملی حفاری، متن، اکتشاف، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت – جنوب) و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج و مسئولان روابط عمومی‌های‌ این شرکت‌ها برگزار شد، برای بررسی نیازها و هماهنگی و همکاری میان این مجموعه‌ها و تعهدهای هرکدام‌، تصمیم‌هایی دریافت شد.

در این نشست محمد خانچی، معاون عمرانی استانداری خوزستان، گزارشی از وضع پایانه‌های مرزی شلمچه و چزابه از نظر زیرساخت‌ها، امکانات، جاده‌های ارتباطی، شبکه برق و فضاهای خدماتی ارائه و خواستار همکاری مؤثر شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به زائران اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شد.

عبدالله عذاری‌اهوازی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، با بیان اینکه این شرکت امسال نیز همانند سال گذشته با هماهنگی ستاد اربعین صنعت نفت همه توان خود را برای ارائه خدمات به زائران به‌کار خواهد گرفت، گفت: این شرکت برای رفاه و آسایش زوار که از طریق پایانه‌های مرزی استان عازم کربلا می‌شوند از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، درباره بسیج امکانات شرکت‌های نفتی در استان خوزستان برای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی گفت: در این ارتباط باید تمامی خدمات با هماهنگی ستاد و به‌صورت متمرکز برنامه‌ریزی و اجرا شود و این شرکت همانند سال‌های گذشته همه توان و امکانات خود را برای برگزاری و حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی به‌کار خواهد گرفت.

حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با توجه به تأکید محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به برنامه‌ریزی مدون برای تأمین نیازها و ارائه خدمات به زائران در چارچوب تصمیم‌های ستاد اشاره کرد و به‌عنوان دبیر ستاد اربعین صنعت نفت ‌در جنوب از تشکیل کارگروهی متشکل از نماینده‌ استانداری، شهرداری و مدیران و کارشناسان شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران، برای بازدید میدانی از پایانه‌های مرزی و برآورد نیازها و امکانات ضروری به‌منظور تردد و اسکان زائران هنگام رفت و برگشت از کربلای معلی خبر داد.

در ادامه سرهنگ حسن باقری فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان گفت: این حوزه و پایگاه‌های مقاومت بسیج شرکت‌های نفتی در جنوب نیز حسب وظایف محوله، همه تلاش خود را در خدمت‌رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی به‌کار خواهند گرفت.