پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه کشاورزی خوزستان راه اندازی می شود
پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه کشاورزی خوزستان راه اندازی می شود

جمال فیاضی در گفت و گو با خبرنگار آوای دانشجو در اهواز؛ اظهار داشت: تولید و اشتغال دانش بنیان یکی از ماموریت های اصلی دانشگاه است که برای رسالت و جهت دهی اصلی دانشگاه باید تحقق شعار مشخص شده از سوی رهبری معظم انقلاب باشد.وی افزود: کشاورزی از صنایع مهم و راهبردی برای کشور است […]جمال فیاضی در گفت و گو با خبرنگار آوای دانشجو در اهواز؛ اظهار داشت: تولید و اشتغال دانش بنیان یکی از ماموریت های اصلی دانشگاه است که برای رسالت و جهت دهی اصلی دانشگاه باید تحقق شعار مشخص شده از سوی رهبری معظم انقلاب باشد.
وی افزود: کشاورزی از صنایع مهم و راهبردی برای کشور است که در استقلال غذایی و بی نیازی از واردات بسیار حیاتی است و با وجود قابلیت های مهمی که کشور و اساتید و نخبگان این بخش دارند، هنوز فناوری دانش بینان در بخش کشاورزی به روز نیست و دارای عقب ماندگی هستیم.
سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: امسال که از سوی مقام معظم رهبری به این مساله تاکید شده و یکی از دغدغه های ایشان هم در حوزه کشاورزی است، سمت و سو و جهت گیری اصلی ما تحقق و حمایت از شرکت های دانش بنیان است.
فیاضی ادامه داد: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان یکی از مراکز علمی قدیمی و با سابقه علمی تنومند وقوی است و با توجه به ظرفیت آبی و خاکی خوزستان در بخش کشاورزی، می تواند زمینه تولید و اشتغال را بیش از پیش توسعه دهد.
سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: در همین راستا با هماهنگی و همکاری پارک علم و فناوری خوزستان مجموعه ۵ هکتاری پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه راه اندازی می شود.
وی با تقدیر از مساعدت و همکاری دکتر راضی جلالی ریاست محترم پارک علم و فناوری خوزستان بیان داشت: در این پردیس زمینه و امکانات با همکاری اساتید برای توسعه دانش بنیانی بخش کشاورزی فراهم می شود. این پردیس یک فرصتی برای ایده پردازی و توسعه و پرورش این ایده و تبدیل آن به محصول است.
انتهای پیام