ارایه تسهیلات به مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در محرم و صفر
ارایه تسهیلات به مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در محرم و صفر
معاون وظیفه عمومی استان خوزستان گفت: مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر به ویژه شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی، در صورت نداشتن غیبت می‌توانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه و با ثبت درخواست اینترنتی به زیارت مشرف شوند.

سرهنگ سید فرشاد موسوی تبار یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در خصوص ضوابط و مقررات خروج از کشور مشمولان غیر غایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه های محرم و صفر بیان کرد: کلیه مشمولان غیرغایب که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را در عراق دارند باید در محدوده زمانی هشتم مرداد تا پنجم مهر( مصادف با اول محرم الحرام تا پایان ماه صفر) ، از طریق سامانه sakha.epolice.ir  نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور اقدام کنند.
در این اطلاعیه شرایط کلی مشمولان برای شرکت در این سفر معنوی به شرح ذیل اعلام شده است: دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه دارای معافیت تحصیلی، مشمولان فارغ التحصیل در مهلت تعیین تکلیف وضعیت خدمتی، مشمولان غیرغایب که درخواست معافیت پزشکی، کفالت و موارد خاص در حال بررسی دارند می‌توانند از این شرایط بهره ببرند.

در این اطلاعیه آمده است: مشمولان غیرغایب دارای معافیت موقت پزشکی و کفالت در مدت اعتبار معافیت موقت، مشمولان دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت تا ۱۵ روز مانده به تاریخ اعزام به خدمت، متقاضیان کارت المثنی معافیت و پایان خدمت در صورت وجود سابقه، ثبت و تایید درخواست در سامانه وظیفه عمومی دارای این شرایط هستند.

براین اساس متعهدان خدمت که تعهد آنان در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت شده و به تایید سازمان وظیفه عمومی رسیده است و سربازان حین خدمت بدون نیاز به مراجعه به معاونت‌های وظیفه عمومی می‌توانند از طریق حفاظت اطلاعات یگان محل خدمت به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی مجوز خروج از کشور دریافت کنند.
در این اطلاعیه آمده است: با توجه به حذف روادید (ویزا) برای سفر زیارتی اربعین، ثبت نام در سامانه سماح برای تمامی زایران الزامی است.