نشست مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با استاندار خوزستان
نشست مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با استاندار خوزستان
در نشست مدیران شرکت نفت و گاز اروندان با استاندار خوزستان مطرح شد؛ تشکر و قدردانی استاندار خوزستان از عملکرد این شرکت در حوزه های افزایش ظرفیت تولید نفت و عمل به مسئولیت های اجتماعی.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، روز شنبه ۱۴۰۱/۶/۱۲، مهندس عبدالله عذاری اهوازی مدیرعامل و جمعی از مدیران و روسای شرکت نفت و گاز اروندان به مناسبت جمع بندی اقدامات انجام شده در هفته دولت و ارائه گزارشی از فعالیت ها و عملکرد یکساله این شرکت در دولت سیزدهم، در نشستی با دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان حضور یافتند.

در این نشست مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گزارشی از عملکرد این شرکت در بخش های مختلف از جمله در حوزه افزایش ظرفیت تولید، صرفه جویی ۷۰۰هزار دلاری در یکی از میادین، نگاه و رویکرد به شرکت های دانش بنیان، رونمایی از پایلوت طرح سبک سازی نفت سنگین، مقبولیت و تایید عملکرد مالی سال ۱۴۰۰ شرکت، به کارگیری نیروهای بومی و همچنین توجه و عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت نسبت به مردم شریف استان و حوزه تاسیسات شرکت، همچون کمک رسانی ها در تنش آبی تابستان امسال روستاهای غرب کارون(اختصاص ۴۶۵ سرویس تانکر آب ۲۸هزار لیتری و توزیع اقلام آب رسانی و…)، امدادرسانی به زلزله زدگان اندیکا و فعالیت های گسترده انجام شده در حادثه ساختمان متروپل آبادان و… ارائه کرد.

کمک به شبکه توزیع برق اهواز جهت حل مشکل ناپایداری برق روستاهای بخش اسماعیلیه، توزیع بسته های نوشت افزار دانش آموزان در مناطق محروم، همکاری در موضوع استقبال و پشتیبانی از کاروانهای راهیان نور و برپایی موکب اربعین در مرز شلمچه از دیگر موارد مطرح شده با استاندار خوزستان بود.

در این نشست دکتر خلیلیان استاندار خوزستان ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات خوب این شرکت در موضوع تولید نفت و توجه به موضوع مسئولیت های اجتماعی و مردم منطقه، اذعان کردند: برداشت صیانتی از ذخایر نفت میادین مشترک در اولویت های اصلی دولت و وزارت نفت می باشد.

ایشان در ادامه با اشاره به این نکته کار شرکت نفت و گاز اروندان در خصوص افزایش ظرفیت تولید امری مهم است، اظهار کردند: این اقدام شاخص شما در شرکت نفت و گاز اروندان می تواند تولید و فروش نفت کشور را در صورت حصول به توافقات پیش روی برجام افزایش داده، و امیدواریم فروش نفت کشور به بیش از ۴ میلیون بشکه در روز برسد.

وی افزود: قطعاً فروش و تولید نفت بالا اهرم و ابزاری قوی بدست تیم مذاکره کننده در برجام، امور دیپلماسی کشور برای مذاکره و چانه زنی سیاسی و اقتصادی خواهد بود و منافع ملت و کشور را به همراه خواهد داشت.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: امیدواریم روزی شاهد این باشیم به جای فروش نفت خام، تولیدات با ارزش افزوده بالا به زنجیره ارزش نفت اضافه شود که موجب ارز آوری و صرفه اقتصادی حداکثری برای ما خواهد بود.

ایشان ضمن تشکر مجدد در خصوص کاهش سوزاندن گازهای همراه نفت در فلرهای دارخوین که با یک ابتکار مدیریتی در این دولت همراه بود، افزود: قطعاً راه اندازی کارخانه NGL 3200  تا سال آینده بحث فلر سوزی در میادین غرب کارون و این شرکت حل خواهد کرد و استفاده بهینه از این گازها که سرمایه ملی است در خصوص تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر و خوراک پتروشیمی ها میسر شود.