خانه هنر مسجدسلیمان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت
خانه هنر مسجدسلیمان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سفر خود به خوزستان، با حضور در مسجدسلیمان ،خانه هنر این شهرستان را افتتاح کرد

ا محمد مهدی اسماعیلی روز جمعه در دومین روز از سفر خود به خوزستان، در بدو ورود به مسجد سلیمان با حضور در یادمان شهدای مسجدسلیمان به مقام شامخ شهدای گمنام دوران دفاع مقدس و شهید بهنام محمدی(نوجوان بسیجی شهید دوران دفاع مقدس) ادای احترام کرد.

وی همچنین خانه هنر شهرستان مسجد سلیمان را افتتاح کرد. این پروژه با زیربنای یک هزار و ۷۰۰ مترمربع از سال ۱۳۹۱ آغاز به کار کرده است و اعتبار هزینه شده برای آن بیش از ۳۷ میلیارد ریال بوده است. خانه هنر مسجدسلیمان دارای سالن اجتماعات ۴۰۰ نفره، سالن جلسات، سرسرا ، اتاق‌های اداری و فرهنگی، نمازخانه، فضاهای خدماتی و بهداشتی است.

به گزارش ایرنا محمدمهدی اسماعیلی صبح روز جمعه در ادامه برنامه‌های سفر ۲ روزه خود به خوزستان، وارد شهرستان شوش شد.و ضمن بازدید از حرم دانیال نبی(ع)، وضعیت زیرساخت‌ها و فضای توسعه‌ای حرم مطهر را مورد بررسی قرار داد.

اسماعیلی همچنین صبح امروز با حضور در بیت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان، با وی دیدار و در رابطه با موضوعات حوزه فرهنگ و هنر، گفت‌وگو کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفرهای استانی خود، عصر روز پنجشنبه از طریق فرودگاه آبادان، به خوزستان سفر کرده است. وی در این سفر ۲ روزه علاوه بر بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه و چذابه، از موکب‌های فرهنگ و هنر این وزارتخانه در این پایانه‌های مرزی، نشست‌هایی را با مسوولان استانی و فرهنگی خوزستان برگزار خواهد کرد.

بازدید از موکب‌ها و بررسی وضعیت خدمت رسانی به زایران اربعین حسینی در پایانه شلمچه، بررسی وضعیت فرهنگسرای نیمه تمام آبادان، و دیدار با خانواده هنرمند فقید احمد یلالی از پیشکسوتان جنگ تحمیلی و یکی از مدیران فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آبادان از دیگر برنامه نخستین روز سفر استانی وزیر فرهنگ به استان خوزستان بود.