رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خوزستان معارفه شد
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خوزستان معارفه شد
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور گفت: متجاوزین به امنیت مردم بدانند که امنیت خط قرمز ماست و نیروهای مسلح اجازه تعرض به مردم را نمی‌دهند.

حجت‌الاسلام‌ احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور امروز در آیین معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خوزستان اظهار کرد: انقلابی را که چهل سال پیش دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران قصد خشکاندن آن را داشتند امروز به برکت رهبری داهیانه امام راحل (ره) و پس از ایشان، رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به درخت تنومندی تبدیل شده است که مرهون فداکاری و رشادت‌های نیروهای مسلح کشور است.

حجت‌الاسلام‌ پورخاقان افزود: متجاوزین به امنیت مردم بدانند که امنیت خط قرمز ماست و نیروهای مسلح تحت رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری نمی‌گذارند که افرادی متعرض به حقوق مردم شوند.

وی ادامه داد: امروز فرماندهی نیروی انتظامی کشور با دستور مقام قضایی و با رعایت قانون در تمام نقاط کشور، مبارزه و مقابله سختگیرانه با این افراد را کلید زده است که طی روزهای اخیر نمونه آن را در دستگیری و محاکمه یکی از اراذل و اوباش به اتهام به محاربه و تجاوز به حقوق مردم در تهران شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام‌ پورخاقان گفت: پیشرفت اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی یکی از سیاست‌های نظام در برنامه هفتم توسعه و مدنظر مقام معظم رهبری است و این وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی است که زمینه را برای تحقق این امر محقق کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب همچنین بر دو موضوع کاهش اطاله دادرسی در پرونده‌ها و نیز پیشگیری از وقوع جرم نیز در سازمان قضایی نیروهای مسلح تاکید داشتند که زمینه تحقق این موضوعات با نظارت مستمر و آموزش‌های اخلاقی و علمی، فراهم می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ پورخاقان تصریح کرد: امروز کمترین جرم در نیروهای مسلح ایران اتفاق می‌افتد اما چنانچه خدای ناکرده شاهد جرمی در این سازمان باشیم، قاطعانه و به صورت جدی با آن برخورد می‌شود.

نیروهای مسلح دژ مستحکم نظام هستند

علی دهقانی رئیس کل دادگستری خوزستان نیز در این مراسم اظهار داشت: نیروهای مسلح به عنوان دژ مستحکم نظام در ایجاد نظم و امنیت در جامعه نقش برجسته‌ای دارند و در اصول قانون اساسی ضرورت وجود و جایگاه این نیروها به درستی روشن شده است.

دهقانی افزود: پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و دفاع از انقلاب اسلامی، منع، نفی و دفع هرگونه سلطه‌گری، ستمگری و ستم‌پذیری وحمایت از مستضعفان جهان از تکالیف مهم نیروهای مسلح است و اهمیت این تکالیف اقتضاء می‌کند که مرجعی اختصاصی به تخلفات و اتهامات احتمالی آن رسیدگی کند.

وی ادامه داد: پیشگیری از تخلفات و برخورد با هرگونه بی‌نظمی، حفظ اسرار نظامی در برخی پرونده‌ها، قاطعیت و سرعت در رسیدگی‌های تخصصی، از ضرورت های تشکیل سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

دهقانی با بیان این که رویکرد امروز سازمان قضایی نیروهای مسلح بر پیشگیری است، گفت: این رویکرد در دوران تحول و تعالی قضایی به بهترین نحو در سازمان قضایی کشور در حال اجراست و با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از جمله تقویت خودکنترلی و نظارت داخلی، امروز شاهد کمترین تخلفات در میان نیروهای مسلح هستیم.

ارتباط صمیمی نیروهای مسلح با سازمان قضایی

علی افتخاری رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خوزستان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد خود در این سازمان، گفت: اگر امروز به تایید دوستان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی، در نقطه اوج اقتدار قرار گرفته‌ایم، به دلیل تلاش نیروهای مسلح است که هم در هشت سال دفاع مقدس و هم پس از آن در عرصه سازندگی کشور نقش موثری داشته اند.

افتخاری ادامه داد: یکی از اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح طی دو سال گذشته، ایجاد ارتباط صمیمی میان نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با سازمان قضایی بوده است.

وی افزود: در این مدت همچنین ساماندهی و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مسن و قدیمی مدنظر قرار گرفته و با تشکیل کارگروه‌های اطاله دادرسی، درصد بالایی از این پرونده‌ها منتهی به صدور رای، اسکن و بایگانی و امحاء شد.

افتخاری گفت: بهسازی و بازسازی ساختمان قضایی نیروهای مسلح، خانه های سازمانی و مهمانسرا نیز از اقدامات عمرانی موثر در این مدت بوده است.

نیروهای مسلح مولفه‌های قدرت نظام

سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان نیز در این مراسم یکی از مولفه های قدرت در جمهوری اسلامی ایران را نیروهای مسلح برشمرد و گفت: این نیروها امنیت‌آور هستند و باتوجه به تهدیدات مداوم و ترکیبی دشمنان، ایجاب می کند که این نیروها با همه توان در همه صحنه ها حاضر باشند.

سردار شاهوارپور در ادامه به ذکر نکاتی در خصوص حفظ امنیت و سلامت نیروهای مسلح پرداخت و افزود: این نکات همواره در راستای پیشگیری و در جلسات هم‌اندیشی فرماندهان و کارگاه‌های آموزشی متذکر می‌شود.

در این مراسم یوسف مسیبی رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خوزستان نیز گفت: در راستای سربازی امام زمان (عج) و منویات مقام معظم رهبری، همه تلاش خود را برای تقویت اجرای قانون و خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان به کار خواهیم گرفت.

مسیبی اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح حافظ حقوق شهروندی و ناظر بر رفتار نیروهای مسلح است و پیش‌بینی و پیشگیری را در راستای کاهش زمینه‌های وقوع جرائم به کار گرفته است.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع)، گفت: جود و بخشش خصلت زیبایی است اما عدل بر آن ارجح است و رویکرد سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز بر رعایت عدل و انصاف خواهد بود.

در پایان این مراسم با تقدیر از زحمات علی افتخاری رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خوزستان، یوسف مسیبی با حکم رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس جدید این سازمان معرفی شد.

علی افتخاری نیز به عنوان رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح تهران خدمت خواهد کرد.