موانعی به لحاظ سیاسی و امنیتی برای احداث خط راه‌آهن شلمچه به بصره عراق بود
موانعی به لحاظ سیاسی و امنیتی برای احداث خط راه‌آهن شلمچه به بصره عراق بود
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن گفت: موانعی به لحاظ سیاسی و امنیتی برای احداث خط راه‌آهن شلمچه به بصره عراق بود که یکی پس از دیگر در حال برطرف شدن است.

سید میعاد صالحی در بازدید از روند جابه‌جایی زائران اربعین حسینی در ایستگاه راه‌آهن خرمشهر و پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث ۳۲ کیلومتر راه‌آهن شلمچه به بصره عراق با رایزنی انجام شده، در مرحله انجام مطالعات عمرانی است.

وی افزود: موانعی به لحاظ سیاسی و امنیتی برای احداث خط راه‌آهن شلمچه به بصره عراق بود که یکی پس از دیگر در حال برطرف شدن است.

مدیرعامل راه‌آهن به برقراری قطار ویژه تهران به کربلا از ماه گذشته و استمرار آن در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: زائران با قطار از تهران تا پایانه مرزی منتقل و سپس با اتوبوس به بصره جابه‌جا شدند و در نهایت با قطار تا پنج کیلومتری حرم حضرت عباس(ع) منتقل شدند

صالحی به افزایش ۲ برابری  حرکت قطارها به سمت گذرگاه‌های اربعین حسینی در ابتدای حرکت زائران اشاره کرد و گفت: با افزایش تعداد زائران در مسیرهای تهران، مشهد، یزد، زاهدان حرکت قطارها را سه برابر کردیم.

وی افزود: برای سهولت در امر بازگشت زائران امشب نیز یک قطار فوق‌العاده از خرمشهر به سمت تهران حرکت خواهد کرد.

مدیر عامل راه‌آهن گفت: در ایام اربعین ریل‌باس از ایستگاه خرمشهر تا نقطه صفر مرزی به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت بود و روزانه ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار زائر را جابه‌جایی می‌کرد.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

انتهای پیام/