اعضای جدید هیئت اجرایی جذب دانشگاه معرفی شدند
اعضای جدید هیئت اجرایی جذب دانشگاه معرفی شدند
با حضور دکتر علی‌محمد آخوندعلی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز آیین تجلیل از اعضای پیشین و معرفی اعضای جدید هیئت اجرایی جذب این دانشگاه برگزار شد.

دکتر علی‌محمد آخوندعلی در این نشست که بعدازظهر امروز شنبه نهم مهرماه در سالن اجتماعات حوزه‌ی ریاست دانشگاه برگزار شد در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید و اسکان دانشجویان در سراهای دانشجویی بیان کرد: با تلاش و همدلی مجموعه‌ی مدیریتی دانشگاه توانستیم هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید شرایط مطلوبی را برای اسکان دانشجویان در مجتمع‌های خوابگاهی فراهم کنیم.

وی بر این نکته تأکید کرد که دانشگاه شهید چمران اهواز به لحاظ ظرفیت‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و رفاهی و… الگو و شاخصی برای دیگر مراکز آموزش عالی در استان خوزستان است.

رئیس افزود: در حال حاضر ۴۰ تا ۵۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه در سراهای دانشجویی اسکان دارند و خدمات‌رسانی مطلوب به این دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تنها باهمت و تلاش مجموعه‌ی مدیریتی دانشگاه فراهم‌شده است.

آخوندعلی در خصوص برگزاری نشستی با حضور معاونان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای بازگشایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید، عنوان کرد: در این نشست پیشنهاد دادیم که با توجه به وضعیت آب و هوایی استان خوزستان دو هفته‌ی نخست سال تحصیلی جدید به‌صورت برخط برگزار شود که با آن موافقت نشد اما خوشبختانه توانستیم با ایجاد شرایط لازم زمینه‌ی برگزاری حضوری کلاس‌های درس برای دانشجویان این دانشگاه را به‌خوبی فراهم کنیم.

وی گفت: یکی از مشکلات سراهای دانشجویی، آمفی‌تئاترها و آزمایشگاه‌های این دانشگاه تأمین وسایل سرمایشی است که توانستیم بخشی از این مشکلات را با تجهیز، تعمیر و یا خریداری تعدادی کولر رفع کنیم. در این خصوص همچنان برخی مشکلات وجود دارد اما تلاش خواهیم کرد مشکلات موجود را به حداقل برسانیم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز درباره‌ی بازدید صبح امروز از دانشکده‌ی مهندسی نیز، گفت: در این دیدار به‌صورت سرزده در یکی از کلاس‌های درس دانشکده شرکت کرده و از نزدیک با دانشجویان به گفت‌وگو پرداختم. خوشبختانه کلاس‌های درس با حضور حداکثری دانشجویان در حال برگزاری است و دانشگاه شهید چمران اهواز از زمان بازگشایی در سال تحصیلی جدید بی‌وقفه به دانشجویان خدمت‌رسانی کرده است.

وی در ادامه به بیان گزارشی از اقدامات انجام‌شده این دانشگاه در تابستان امسال پرداخت. همچنین اعضای پیشین و جدید هیئت اجرایی جذب دانشگاه شهید چمران اهواز نیز به بیان نظرات خود درباره‌ی مسائل و مشکلات این دانشگاه پرداختند.

گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از دکتر عبدالرحیم چینی‌پرداز رئیس دفتر تحقیق استان خوزستان، دکتر سید محمود کاشفی‌پور رئیس پیشین و دکتر عبدالله پارسا، دکتر منصور فربد، دکتر سیدعزیز آرمن، دکتر هادی بصیرزاده اعضای حقیقی هیئت جذب و دکتر محمدعلی فیروزی، دکتر منصور مرعشی، دکتر حسن فرازمند، دکتر عبدالرحیم هوشمند، دکتر سیدابراهیم موسوی قهفرخی، دکتر قدرت الله سیف‌السادات، دکتر پروانه ولوی از اعضای کارگروه بررسی صلاحیت عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز تجلیل شد. همچنین دکتر معزی، دکتر گلی‌زاده، دکتر بصیرزاده، دکتر واعظ، دکتر آل‌طه به عنوان اعضای جدید هیئت اجرایی جذب و دکتر میرزایی، دکتر فاخر، دکتر چرچی، دکتر مکتبی، دکتر موسوی، دکتر راضی‌جلالی و دکتر سودانی به‌عنوان اعضای جدید کارگروه بررسی صلاحیت عمومی معرفی شدند.

لازم به ذکر است در ابلاغی از سوی دکتر علی‌محمد آخوندعلی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز دکتر سید محمدحسن ملائکه‌پور شوشتری به‌عنوان دبیر هیئت اجرایی جذب دانشگاه معرفی شد. پیش‌ازاین دکتر سیدمحمود کاشفی‌پور عضو هیئت‌علمی دانشکده‌ی مهندسی آب و محیط‌‌‌ زیست این مسئولیت را بر عهده داشت.