روزانه ۵۸ هزار بشکه به توان تولید نفت افزوده شد
روزانه ۵۸ هزار بشکه به توان تولید نفت افزوده شد
مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: در نیمه نخست امسال با تلاش و پشتکار کارشناسان مجرب و متخصصان این مدیریت در شرکت‌های پنجگانه وابسته به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب روزانه ۵۸ هزار بشکه به توان تولید نفت افزوده شد.

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، یونس عباسی لرکی اظهار داشت: این افزایش تولید نفت با بهره‌گیری از ناوگان دستگاه‌های لوله مغزی سیار و انجام ۸۵ عملیات ترمیمی، تعمیری چاه‌های شرکت‌های پنجگانه بهره‌برداری و در دکل‌های حفاری و تعمیراتی در گستره ۷۱ هزار کیلومتر مربع جغرافیای مناطق نفتخیز جنوب انجام شده است.

وی افزود: مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های مناطق نفتخیز جنوب با بهره‌گیری از ۶ دستگاه لوله مغزی سیار ملکی و با پشتیبانی واحد پمپ‌های ویژه این مدیریت شامل پمپ‌های فشار قوی اسیدزنی، سیمان‌زنی، پمپ‌های تزریق نیتروژن و مخازن حمل نیتروژن توانستند بیش از ۱۲۵ هزار گالن سیالات خورنده شامل انواع اسید، یک میلیون و ۲۵۰ هزار گالن سیالات غیرخورنده شامل ۱۴۰۰ گالن سیمان و ۴۰۰ هزار گالن نیتروژن، حلال و گازوئیل در چاه‌های نیازمند تزریق کرده و برای انجام این امر بیش از ۴۵۶ هزار متر پیمایش درون چاه انجام شد.

عباسی لرکی گفت: صرف نظر از ارزش راهبردی این تجهیزات که با توجه به کمبودهای موجود نقش بزرگی در جلوگیری از توقف تولید و بخش قابل توجهی از تعهدات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب دارند، صرفه اقتصادی قابل توجهی در پی داشته است.

وی گفت: مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه ها با احیای به موقع چاه‌ها نقش بسزایی در امر خطیر نگهداشت و تولید ایمن و پایدار در مناطق نفتخیز جنوب را ایفا می‌کند.

شرکت‌های بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، کارون، مارون، آغاجاری و گچساران پنج شرکت تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تولید روزانه سه میلیون بشکه نفت و ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز هستند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان از شرکت‌های مستقل وابسته به شرکت ملی نفت ایران است که استخراج و بهره‌برداری از میادین نفتی دارخوین، آزادگان، جفیر و یاران در غرب خوزستان را برعهده دارد.

انتهای پیام