امور تربیتی در آموزش و پرورش به حاشیه رفته است
امور تربیتی در آموزش و پرورش به حاشیه رفته است

حجت‌الاسلام سیدمحمد عبدالنبی موسوی فرد ظهر امروز جمعه در جمع نمازگزاران با اشاره به اینکه در برخی موارد شناخت درستی از جوانان کشور وجود ندارد، اظهار کرد: این اشتباه بزرگی است که تصور می‌شود که این نسل با مذهب و دین، اهل بیت و قرآن مخالف است یا با ملیت ایرانی و اخلاق و رفتار […]

حجت‌الاسلام سیدمحمد عبدالنبی موسوی فرد ظهر امروز جمعه در جمع نمازگزاران با اشاره به اینکه در برخی موارد شناخت درستی از جوانان کشور وجود ندارد، اظهار کرد: این اشتباه بزرگی است که تصور می‌شود که این نسل با مذهب و دین، اهل بیت و قرآن مخالف است یا با ملیت ایرانی و اخلاق و رفتار اهل بیت مخالف باشد، این امر صحت ندارد.

وی افزود: نکته درست و صحیح این است که این افراد از نظر فضای ذهنی از قرآن، اهل بیت، اخلاق و رفتار ذهنی خالی دارند و چیزی را نمی‌شناسند. کتاب‌هایی است که می‌تواند اعتقادات را تقویت کند اما نسل فعلی اصلاً سراغ کتاب خوانی نمی‌رود و فرهنگ کتاب خواندن برایشان مفهوم ندارد.

امام جمعه اهواز با انتقاد از سیاست‌های آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزان عنوان کرد: در بخش آموزش و پرورش با کمال تأسف در سال‌های اخیر، امور تربیتی آموزش و پرورش به حاشیه رفت. پرورش به معنای واقعی کلمه در آموزش و پرورش به حاشیه رفت.

حجت‌الاسلام موسوی فرد با اشاره به ریشه دشمنی با ایران گفت: سال ۱۹۵۲، رئیس جمهور آمریکا پس از انتخابش مصاحبه‌ای کرد و گفته بود که گمان نمی‌کنم منطقه‌ای مهم‌تر از ایران روی نقشه جهان وجود داشته باشد. ایران ذخایر سرشاری دارد و در چهار راه مهم جهان واقع است. اگر روزگاری ایران و شوروی در کنار هم قرار گیرند دیگر جای امنی برای غرب نخواهد بود. ایران نباید به گذشته دور خود برگردد و به قدرت نظامی تبدیل شود.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: تلاش غرب و جبهه صهیونیسم بر این است که اراده خود را به ایران تحمیل کنند که از ۴۳ سال گذشته توفیق نداشتند. بارها شکست‌های راهبردی خوردند و به حول و قوه الهی از این به بعد به رهبری مقام معظم رهبری و همراهی امت اسلامی، حتی اگر این توطئه‌ها مکرر شود اما شکست خواهند خورد