دکتر صافی تأکید کرد: کانون‌ها و انجمن‌های علمی نقشی بی‌بدیل در جامعه‌پذیری دانشجویان دارند
دکتر صافی تأکید کرد: کانون‌ها و انجمن‌های علمی نقشی بی‌بدیل در جامعه‌پذیری دانشجویان دارند
مدیر پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با تأکید بر نقش بی‌بدیل کانون‌ها در شکل‌گیری فعالیت‌های گروهی و جامعه‌پذیری دانشجویان از حضور پرشور دانشجویان در انتخابات کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر حامد صافی با اشاره به مشارکت نزدیک به ۳ هزار دانشجو در انتخابات کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی این دانشگاه، گفت: با برگزاری این دوره از انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز، ۵۳ انجمن علمی و ۱۴ کانون فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: سلسله کارگاه‌های توانمندسازی شورای مرکزی کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه، در هفته‌های آتی برقرار خواهد شد و پس‌ازآن فعالیت قانونی کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی، آغاز می‌شود.

مدیر پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز، با اشاره به نحوه‌ی فعالیت و شکل‌گیری کانون‌ها در دانشگاه، توضیح داد: کانون‌های فرهنگی و هنری برای پاسخ‌گویی به نیازهای متنوع و رشد خلاقیت‌‌های فرهنگی دانشجویان، سامان بخشیدن به خواسته‌ها و تلاش‌های خودجوش فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی آن‌ها و ارتقای سطح همکاری جمعی و نیز گسترش فرهنگ مشارکت تأسیس‌شده‌اند.

صافی افزود: این کانون‌ها به‌عنوان رکنی کارآمد و تأثیرگذار در شکل‌گیری فعالیت‌های گروهی و جامعه‌پذیری دانشجویان تشکیل می‌شوند و  به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فعال دانشجویی درزمینه‌ی فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در دانشگاه به ایفای نقش می‌پردازند.

وی در خصوص انجمن‌های علمی دانشجویی، عنوان کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی به‌منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در دانشگاه‌های کشور، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های جمعی علمی، همچنین بهره‌گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق توسعه‌ی علمی و جنبش نرم‌افزاری، طبق آیین‌نامه تشکیل می‌شوند و به فعالیت می‌پردازند.

مدیر پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: فعالیت‌های انجمن‌های علمی شامل آموزشی، پژوهشی، ترویجی و ارتباط با صنعت و جامعه است.

صافی در پایان صحبت‌های خود از تلاش‌ و همکاری‌ کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌ها و واحد ارتباطات و رسانه‌ی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در برگزاری این دوره از انتخابات، تقدیر کرد