دکتر فیاضی: نقش دانشگاه در تحولات جامعه و منطقه باید تقویت شود
دکتر فیاضی: نقش دانشگاه در تحولات جامعه و منطقه باید تقویت شود
سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: دانشجویان دانشگاه بسیار فعال و کوشا هستند و حضور جدی آنان در عرصه‌های مختلف باعث سربلندی است، اما یکی از نقش‌های دانشگاه اثرگذاری آن در جامعه و منطقه است که به آن توجه کمتری شده و نیازمند تقویت و اهتمام بیشتری است.

به گزارش آوای دانشجو از اهواز، همزمان با سالروز ۱۶ آذر ماه روز دانشجو، مراسم تقدیر از دانشجویان ممتاز آموزشی و فرهنگی– اجتماعی با حضور سرپرست، معاونین، اعضای هیاًت علمی و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در محل سالن آمفی تئاتر شهید مفتح دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه و با استقبال انبوه و پرشور دانشجویان برگزار شد، از دانشجویان برگزیده آموزشی، المپیادهای علمی، و فرهنگی- اجتماعی شامل انجمنهای علمی ، نشریات دانشجویی، کانونهای فرهنگی، اجتماعی و مذهبی، تشکلهای اسلامی، صنفی و ورزشی با اهدا لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.

دکتر فیاضی سرپرست دانشگاه در این مراسم بیان نمودند: ۱۶ آذر ماه روز بزرگداشت دانشجو نمودی برای فکر، بالندگی، شناخت و بصیرت و تأکیدی بر آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است، لذا امسال‌ هم همانند سال‌های گذشته چنین روزی را گرامی می‌داریم و این فرصت را برای تکریم دانشجویان عزیز غنیمت می‌شماریم.

ایشان اضافه نمودند: دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان بسیار فعال و کوشا هستند و حضور جدی آنان در عرصه‌های مختلف باعث سربلندی است، اما یکی از نقش‌های دانشگاه اثرگذاری آن در جامعه و منطقه است که به آن توجه کمتری شده و نیازمند تقویت و اهتمام بیشتری است.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علوی‌کیا، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن گرامیداشت روز دانشجو به دانشجویان حاضر در مراسم بخصوص دانشجویان ممتاز تبریک گفتند .

سپس دکتر محمدزاده معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه ضمن گرامی داشت ۱۶ آذر بزرگداشت روز دانشجو بیان داشتند که ۱۶ آذر به نوعی تجلی مسئولیت اجتماعی و نقش فعال دانشجو و دانشگاه در جامعه است و مراسم امروز برای تکریم تلاش‌های دانشجویان این دانشگاه در عرصه‌های علمی و فرهنگی- اجتماعی است ایشان ضمن برشمردن معیارهای انتخاب دانشجویان برای تقدیر در این مراسم گفتند که روال معمول این است که در صورت وجود اخبار ناخوشایندی مانند بیماری، مشکلات تحصیلی و غیره با خانواده‌های دانشجویان تماس گرفته می‌شد اما این معاونت به عنوان یک رویکرد جدید خبر مسرت‌بخش  موفقیت دانشجویان و انتخاب آنها به عنوان دانشجوی برگزیده را از طریق تماس تلفنی به خانواده‌های آنان اطلاع‌رسانی نمود و خانواده‌ها هم با ارسال پیام‌های صوتی خوشحالی خود را در این زمینه ابراز نموده‌اند.

در ادامه مراسم پس از پخش کلیپ‌هایی با موضوع‌های تبیین تاریخی ۱۶ آذر و فعالیت‌های علمی و فرهنگی اجتماعی دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند.

 از موارد جالب توجه در این مراسم پخش تبریک صوتی تعدادی از خانواده‌های دانشجویان هم‌زمان با قرائت اسامی آن‌ها به عنوان برگزیده بود که مورد توجه و استقبال حاضران در مراسم قرار گرفت.

لازم به ذکر است، مراسمی توسط هیئت محبان اهل بیت با عنوان اجتماع بزرگ دانشجویان فاطمی، دفتر انجمن اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) با عنوان بزرگداشت روز دانشجو و برنامه‌های تریبون آزاد اندیشی و غبارروبی مزار شهدای گمنام توسط تشکل اسلامی آزاداندیشی به مناسبت گرامی‌داشت روز دانشجو در دانشگاه نیز برگزار شد.