سی و چهارمین دوره ی جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت
سی و چهارمین دوره ی جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت
در آیین اختتامیه سی وچهارمین دوره ی جشنواره تئاتر استان خوزستان هیأت داوران، برگزیدگان این دوره از جشنواره را در بخش های مختلف معرفی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره ی جشنواره تئاتر خوزستان که سه شنبه شب ۱۵ آذرماه ۱۴۰۱ در تالار آفتاب اهواز برگزار شد هیات داوران جشنواره متشکل از محسن سلیمانی‌فارسانی، مریم سادات‌معلایی و فرهاد ارشاد از بین نمایش های راه یافته به این دوره از جشنواره در بخش های مختلف آراء خود را اعلام کردند. هیات داوران در بخش طراحی نور، لوح تقدیر و جایزه نقدی را به صادق خزایی پور برای نمایش ” آقا لیلا ” از بندر امام خمینی (ره) اهدا کرد. لوح تقدیردر بخش طراحی لباس به نمایش “کوسه سیاه کوچولو” از اهواز تعلق گرفت و برگزیده هیات داوران دربخش طراحی لباس شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به هاشم مهری برای طراحی لباس نمایش ” ساطور دار” از شوشتر اهدا شد.

هیات انتخاب با ۲ تقدیر و یک برگزیده در بخش موسیقی لوح تقدیر و جایزه نقدی را به ایمان سلیح برای طراحی موسیقی نمایش ” هم نفس با گرگ” ازاهواز و رایان نجاتیان برای آهنگسازی نمایش ” زخم در گرده” از شوش اهداکرد. برگزیده دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش موسیقی به فرزاد رمضانی و میلاد بهاروندی برای آهنگسازی نمایش “بدریه ” از شهرستان شوشتراهدا شد.

در بخش طراحی صحنه براساس نظر هیات داوران با سه انتخاب به ترتیب رتبه سوم حسین قنوات امانی برای نمایش “پشت چراغ توقرمز شدم “از بهبهان و رتبه دوم بهرام اریانفر برای نمایش “زخم در گرده “از شهرستان شوش با اعطای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد. همچنین با احراز رتبه اول طراحی صحنه در نمایش ” آگینتاژ” از مصطفی حیات شهرستان ماهشهر با اعطای دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد. در بخش بازیگری نوجوان آناهیتا محاسنی ،بهار قنوات امانی و باربد شجاعی در نمایش ” پشت چراغ تو قرمز شدم “از بهبهان و آرام آقایی بازیگر نمایش ” دارم تمام میشم” از رامهرمز و عرفان احمدی و هانیه احمدی برای نمایش ” کوسه سیاه کوچولو” از اهواز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شدند.

در بخش تقدیر بازیگری زن ،هیات داوران از بازیگران فاطمه یزدانی در نمایش آقا لیلا از بندر امام خمینی و صفا شهرانی برای بازی در نمایش” بدریه ” از شوشتر تقدیر کرد. و در بخش بازیگری زن رتبه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکا” به خانم مرجان کلانتر برای بازی در نمایش ” سمفونی آواز شوم روی بوم سید عباس ” از اهواز و فاطمه سلیمانی برای بازی در نمایش ” کوسه سیاه کوچولو ” از اهواز تعلق گرفت. رتبه دوم این بخش نیزمشترکا” به مژده خیاط برای نمایش “آگینتاز” از ماهشهر ولاله جعفری برای نمایش ” پشت چراغ توقرمز شدم” از بهبهان اهداشد. همچنین رتبه اول هیات داوران در بخش بازیگری زن شامل دیپلم افتخار،تندیس جشنواره و جایزه نقدی به نرگس افراسیابی برای نمایش “ساطور دار” اهدا شد .

در بخش بازیگری مرد این دوره از جشنواره در بخش تقدیر هیات داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به حسین گلچین زاده برای نمایش “رستگاری قبل از صبح روز یکشنبه “از اهواز اهدا کرد. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم بازیگری مرد مشترکا” به علیرضا مساعد نژاد برای نمایش ” آقا لیلا ” از بندر امام و شاهین عباس پور برای نمایش ” ساطور دار”از شوشتر اهدا شد.رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکا” به مجید اقبالی برای نمایش ” بدریه “از شوشتر و بهرام آریان فربرای بازی در نمایش “زخم در گرده ” از شوش اهدا شد. براساس نظر هیات داوران سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول بازیگری مرد به پیمان طالبی برای بازی در نمایش “سمفونی آواز شوم روی بوم سید عباس ” از اهواز تعلق گرفت. در بخش نمایشنامه نویسی هیات داوران جشنواره جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی برگزیده رتبه سوم را مشترکا به بهرام آریان فر برای نمایش” زخم در گرده” از شوش و یوسف مداحیان برای نمایش “هم نفس با گرگ از اهوازاهدا کرد. برگزیده لوح تقدیرو جایزه نقدی رتبه دوم نمایشنامه نویسی به رسول حق جو برای نویسندگی نمایش ” آگینتاژ از ماهشهر اهدا شد. هیات داوران رتبه اول نمایشنامه نویسی و جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را به آقای ابوالقاسم غلامحیدر برای نویسندگی نمایش” ساطور دار” از شوشتر اهدا کرد.

در بخش کارگردانی لوح تقدیر و جایزه نقدی در رتبه سوم به بهرام آریان فر برای نمایش ” زخم در گرده ” از شوش و رتبه دوم هیات داوران مشترکا” به مهدی حیدری برای نمایش “آقا لیلا” از بندر امام خمینی و حسین کارگر برای نمایش “آگینتاژ” از ماهشهر اهدا شد.رتبه اول بخش کارگردانی و جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار،تندیس جشنواره و جایزه نقدی به هاشم مهری برای کارگردانی نمایش “ساطوردار”ازشوشتر اهدا شد . در پایان هیات داوران سی و چهارمین جشنواره تئاترخوزستان سه اثر برگزیده خود شامل نمایش “ساطوردار” به گارگردانی هاشم مهری از شوشتر و نمایش ” آقا لیلا ” به کارگردانی مهدی حیدری از بندر امام خمینی و نمایش ” آگینتاژ” به کارگردانی حسین کارگر از بندر ماهشهر را جهت معرفی به دبیرخانه جشنواره منطقه ای فجر معرفی کرد. در سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان ۴۱ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و ۲۵ اثر به مرحله بازبینی راه یافت که پس از بازبینی این آثار ۱۲ اثر به صورت غیر متمرکز در شهر‌های اهواز، بهبهان، ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، رامهرمز، باغ‌ملک، شوش و شوشتر به رقابت پرداختند .

سی و چهارمین دوره ی جشنواره تئاتر استان خوزستان یادواره هنرمند فقید سعید بهروزی به دبیری سیدامین سپهریان از ۱۱ تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۱ در استان خوزستان برگزار شد.