جبهه رسانه ی ایران و عراق تقویت می شود
جبهه رسانه ی ایران و عراق تقویت می شود
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به ارتباطات فرهنگی میان ایران و عراق، از فعالیت فرهنگی و هنری مشترک با موسسه فرهنگی محمدیون در بصره و رسانه حشد الشعبی در عراق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مجید منادی اظهار داشت: جمعی از فعالان و متخصصان فرهنگی فعال در رسانه حشد الشعبی عراق و جبهه مقاومت استان بصره عراق در سفری یک روزه به استان خوزستان، از ظرفیت‌های فرهنگی این استان بازید کردند. 

وی با اشاره به نشست مشترک با اعضای این تیم رسانه ای در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: جلسه ای با محور موضوعات فرهنگی و جبهه مقاومت برگزار شد که مقرر شد برنامه های مشترک بین این دو استان برنامه ریزی و اجرایی شود و همچنین دوره های آموزشی برای علاقمندان حوزه های فرهنگی و هنر در استان بصره عراق برگزار شود.

 معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بااشاره به برگزاری جشنواره بین المللی شعر امام رضا(ع) در این استان گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد از ظرفیت شاعران، ادبا و فرهیختگان فرهنگی و ادبی این استان و کل کشور عراق استفاده شود که مورد استقبال قرار گرفت.

در این دیدار همچنین محمد شهباز گهروئی با اشاره به سند زیست بوم حوزه هنری اظهار داشت: ظرفیت بسیار خوبی در شهرستان بصره داریم که ما بایدباتوجه به بعد مسافتی کم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه باتوجه به نزدیکی زیاد فرهنگی مردم بصره با استان خوزستان گفت: مقرر شده فعالیت‌های از قبیل هنر،فرهنگ و در عرصه رسانه داشته باشیم.

مدیر حوزه هنری استان خوزستان با اشاره به آغاز همکاری مشترک با بصره گفت: با توجه به پیش رو بودن سالگرد شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس فعالیت مشترک ما با بصره همزمان با شهادت این دو شهید عالی قدر امسال آغاز می‌شود؛ و همچنین بنا است در عرصه‌های انقلابی، فرهنگی و منطقه‌ای فعالیت های دائمی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اولویت ما در حوزه هنری استان خوزستان به این گونه است که کار را مردمی جلو ببریم گفت: حضور و فعالیت ما در بصره هم مردمی خواهد بود.

در ادامه جعفر زنگین مدیرموسسه فرهنگی محمدیون در بصره، درخصوص هدف از حضور در استان خوزستان اظهار داشت: تکثیر و اجرای بیشتر فعالیت‌های فرهنگی بین ایران و بصره هدف اصلی این سفر و این نشست است.

وی با اشاره به فعالیت ها توانایی ها و برنامه ریزی‌های فرهنگی استان خوزستان گفت: این توان و تمایل را داریم که این اتفاقات فرهنگی را در موسسه فرهنگی و هنری در بصره انتقال بدهیم.

وی درباره تیم اعزامی برای حضور در خوزستان گفت: در این سفر تیم همراه ما گروه رسانه حشدالشعبی و اعضای موسسه محمدیون در بصره برای آشنایی بیشتر با برنامه های فرهنگی و هنری دستگاه‌های مردمی استان خوزستان به این استان اعزام شده اند.