شورای راهبردی خوزستان تشکیل می‌شود
شورای راهبردی خوزستان تشکیل می‌شود
استاندار جدید خوزستان با تاکید بر لزوم تغییر و تحول در وضعیت و چهره ظاهری شهر اهواز، گفت: تغییر خاصی بین گذشته و اکنون در اهواز مشاهده نمی‌شود که این موضوع نشان می دهد جای کار بسیاری در استان وجود دارد.

به گزارش آوای دانشجو خوزستان، علی اکبر حسینی محراب روز پنج‌شنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار خوزستان که در محل تالار شهید هاشمی اهواز برگزار شد، اظهارکرد: یکی از نیازهای استان، تشکیل شورای راهبردی است و امیدوارم از این طریق بتوانیم از ظرفیت بزرگان استان، چهره‌های ملی، نخبگان، نمایندگان مجلس و خبرگان استفاده کنیم.

وی افزود: روستاهای ما می توانند مرکز تولید باشند و زنجیره تولید در صنعت باید به روستاها توجه کند همچنین موضوع آب آشامیدنی سالم حق اولیه جامعه است و انتظار داریم مدیران بخش آبفا همگی در میدان باشند.

استاندار خوزستان گفت: خوشه صنعتی باید با تکیه بر روستاها شکل بگیرد تا روستاها خودشان کارآفرین باشند همچنین منطقه آزاد باید در امر تولید و صادرات به مردم کمک کند.

وی ادامه داد: از امروز افق جدیدی در تجارت با عراق و کشورهای منطقه خواهیم داشت و باید در بازار کشورهایی همچون روسیه نقش پررنگ ‌تری داشته باشیم.

محراب با بیان اینکه اگر در محیطی رشوه وجود داشته باشد، مدیر آن مجموعه نباید روی کار بماند گفت: راهبرد من برخورد با علل است نه معلول لذا اگر کارمندی رشوه بگیرد، این موضوع را از چشم مدیر او می بینم.

استاندار خوزستان گفت: گزارش‌های شفاهی باید از جلسات حذف و اتوماسیون و بانک‌های اطلاعاتی تقویت شوند همچنین تصمیم سازی و سیاست گذاری در خلا انجام نشود.

وی در ادامه به ارتباط با با نخبگان، اصحاب رسانه و توجه به فضای مجازی اشاره کرد و افزود: لازم است در برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت توجه به حاشیه نشینی اولویت قرار گیرد.

محراب معتقد است در زمینه کشاورزی، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری که ۲۶۰ هزار هکتار آن باقی مانده و توسعه صنایع تبدیلی باید به صورت جدی دنبال شود.

وی با اشاره به تشکیل شورای انتصابات در استان بیان کرد: تمامی احکام آقای خلیلیان به قوت خود باقی است و تمام مدیران همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند؛ معتقدم که استان خوزستان باید منبع صدرو دانشمند و عالم به دیگر نقاط کشور باشد.