وزیر کشور: توسعه خوزستان راهبرد اصلی کشور است
وزیر کشور: توسعه خوزستان راهبرد اصلی کشور است

به گزارش آوای دانشجو از اهواز، احمد وحیدی وزیر کشور بعداز ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید خوزستان با گرامیداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: بزرگ‌ترین نقطه قوت ایران اسلامی پس از اتکال به اهل بیت (ع)، حضور مردم در همه عرصه‌ها‌ست. وی با بیان اینکه حضور “منسجم و پرشور” مردم در تشییع شهدای […]

به گزارش آوای دانشجو از اهواز، احمد وحیدی وزیر کشور بعداز ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید خوزستان با گرامیداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: بزرگ‌ترین نقطه قوت ایران اسلامی پس از اتکال به اهل بیت (ع)، حضور مردم در همه عرصه‌ها‌ست.

وی با بیان اینکه حضور “منسجم و پرشور” مردم در تشییع شهدای گمنام در روزهای اخیر بی‌سابقه بود که بسیاری از فتنه‌ها را کور کرد و دشمن‌شکن بود، افزود: ‌ایجاد “یاس و یاس‌آفرینی” طراحی دشمن است بنابراین باید مراقب توطئه دشمن بود.

وحیدی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را یک یوم الله دیگر دانست و تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی زمانی که از بین ما رفت، همه دیدند که فرزند تربیت یافته انقلاب اسلامی می تواند دنیا را شگفت زده کند. البته شیاطین خوشحال بودند زیرا فکر می‌کردند که یک فرد بزرگ را از سد راه برداشته اند.

وی این موضوع را نشان از حرکت درست روبه جلوی انقلاب با هدایت رهبری فرزانه و مجاهد خستگی‌ناپذیر دانست و ادامه داد: در تمام دوران ها و همچنین گیر و دار معرکه های امروز، کشتی انقلاب اسلامی به سلامت به جلو می رود.

وحیدی با بیان اینکه در اعتراضات اخیر مردم ایران به ‌ویژه ‌خوزستانی‌های عزیز با دشمن همراهی نکردند، ادامه داد: این عدم همراهی سبب عصبانیت دشمن شد و آنها ‌با حمله تروریستی در ایذه به دنبال انتقام بودند که خوشبختانه عوامل آن دستگیر شدند.

‌زیر کشور افزود: بعد از این که شاهد موفقیت‌های روز‌افزون دولت انقلابی بودیم، دشمن با تمام قوا اغتشاشات را درست کرد که به نتیجه نرسید و رسما اعلام کردند که باید به اقتصاد ایران لطمه بزنند. آنها با ایجاد نوسانات ارزی، جنگ روانی و تبلیغات عظیم به مردم می‌گویند که پول خود را از بانک ها خارج کرده و به نوعی مردم را ناامید می‌کنند.

رئیس شورای امنیت کشور با بیان اینکه از لحاظ ارزی مشکلی نداریم و ارز به میزان کافی وجود دارد، افزود: ذخایر کالاهای اساسی تا ۱۳۰ درصد افزایش یافته و مشکلی از این بابت نداریم، با این وجود دشمن تلاش می کند مردم را ناامید کند.

وحیدی با بیان اینکه از لحاظ اقتصادی در شرایط خوبی هستیم بیان کرد: در بحث خودرو، دولت تلاش زیادی برای ساماندهی قیمت ها می‌کند اما بخش عمده ای از این افزایش ها توسط دلالان رقم می خورد. بعضی ها تنها به دنبال سودجویی هستند و کاری به مشکلات مردم ندارند که در جای خود باید به این موضوع پرداخته شود.

وزیر کشور در پایان ضمن قدردانی از زحمات استاندار پیشین خوزستان بیان کرد: آقای خلیلیان همیشه در میدان بوده و ما حتما از وی در قسمت های دیگر استفاده خواهیم کرد؛ آقای محراب نیز فردی بسیار کوشا، پرتلاش و شناخته شده است و آشنایی خوبی از استان دارد که امیدواریم مسیر توسعه و پیشرفت استان با قدرت و با هماهنگی نمایندگان مجلس، مسئولان، نخبگان و علما ادامه داشته باشد.

وی افزود: مسائل و مشکلات استان خوزستان مرتب از طریق رهبری و رئیس جمهور پیگیری می‌شود و هیات دولت این موضوع را وظیفه خود می داند.همچنین از مسئولان استان انتظار داریم در کنار استاندار جدید به پیشرفت استان کمک کنند تا هرچه زودتر عقب افتادگی ها و محرومیت هایی که در استان وجود دارد حل و فصل شود.