افزایش صادرات نشان از دیپلماسی فعال وزیر نفت است
افزایش صادرات نشان از دیپلماسی فعال وزیر نفت است
با حضور مهندس دانشی مدیر عامل و جمعی از مدیران شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب جلسه پیش بینی ۵ ساله بهره دهی چاه های نفت و تولید، توزیع و تزریق گاز شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، مهندس علیرضا دانشی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در این نشست ضمن گرامیداشت هفته وحدت، گفت: افزایش صادرات و فروش نفت نشان از دیپلماسی فعال وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران است.

مهندس دانشی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، به ویژگی های این شرکت اشاره و اظهار کرد: گستردگی شرکت نفت گچساران در پهنه ۴ استان کشور نشان از نقش ویژه نفت گچساران در مناطق نفت خیز جنوب است .

وی ادامه داد: صنعت نفت گچساران همیشه نماد خودباوری بوده که با توجه به خصوصیات این شرکت می توان با یک برنامه ریزی مناسب نوید خوبی برای سال های آینده داد .

دانشی تصریح کرد: با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، کمیته ای در این خصوص در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تشکیل شود و مناطق نفت‌خیز جنوب نیز با تمام توان همراه شما خواهد بود و انتظار می رود دانشگاه های گچساران نیز به میدان عمل وارد شوند تا بتوانیم در راستای حمایت از ظرفیت های دانش بنیان به اهداف خود دست پیدا کنیم.

مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب افزود: تجربه تلخ گذشته نباید تکرار شود و در دولت انقلابی سیزدهم موضوعی تحت عنوان «ما نمی توانیم» نداریم .

دانشی خاطرنشان کرد: متاسفانه در گذشته تمام مشکلات به بیرون گره زده می شد اما در دولت انقلابی با روحیه جهادی و شعار ما می توانیم پای کار هستیم که در این میدان نیز باید از ظرفیت تمام کشور در راستای حمایت از سازندگان داخلی و اجرایی کردن بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری استفاده نماییم .

دانشی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس و شرایط سخت آن روز به دنیا ثابت کردیم که ما می توانیم و امروز نیز با تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر استفاده از شرکت های دانش بنیان کارهای بزرگی در کشور صورت گرفته و مناطق نفت خیز جنوب با حمایت های نهاد ریاست جمهوری؛ وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تمام قدرت در میدان خواهد بود.

مدیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به دیپلماسی فعال و پیشرو وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در خصوص افزایش تولید و صادرات نفت گفت: مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بازوی اصلی وزارت نفت در راستای منافع کشور و دولت انقلابی سیزدهم حرکت می کند.

وی در ادامه با اشاره به نقش ویژه منابع انسانی در صنعت نفت تصریح کرد: سال ها در منابع انسانی و ساختار دچار مشکل بودیم اما خوشبختانه نگاه دولت با حمایت های وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، این مهم را شاهد هستیم که اقدامات خوبی تا کنون صورت گرفته است.

دانشی بیان کرد: به دنبال خرید ناوگان ترابری سبک و بازسازی ناوگان سنگین هستیم که مراحل مجوز آن در حال انجام است.

مدیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: جای تأسف است که بیمارستان نفت گچساران پس از سال ها که از کلنگ زنی آن می گذرد هنوز به اتمام نرسیده است و پیگیری جدی آن را در دستور کار گذاشته ایم.

دانشی به حوزه مسئولیت های اجتماعی نفت اشاره کرد و گفت: هر چند مدیریت مسئولیت های اجتماعی در تهران است اما با توجه به مذاکرات صورت گرفته با وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران  و تشکیل کارگروه با ایده پردازان و صاحب نظران در رفع  نیازهای منطقه در راستای کمک به اشتغال زائی در شهرهای همجوار نفتی، پیشنهاد می شود با توجه به ظرفیت های مجود در گستره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب  می توان مسئولیت های اجتماعی نفت را در صنایع پایین دست کشاورزی و دامی به سرانجام نهایی برسانیم.

بر اساس این گزارش مهندس مهرداد کاهکش مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: تحقق بیش از صد در صدی در نفت گچساران انجام نمی شد، مگر با یک اراده جهادی و ملی در بین کارکنان صنعت نفت گچساران.

کاهکش به  ویژگی خاص  شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان و کم برخوردار بودن شهرهای همجوار تاسیسات نفت در منطقه اشاره و تصریح کرد: انتظار ویژه این است که در راستای مسئولیت های اجتماعی نگاه ویژه ای صورت بگیرد.

مدیرعامل نفت گچساران افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای ساختار سازمانی توسط منابع انسانی در صنعت نفت گچساران شاهد بودیم و مشکلات ۳۸۰ نفر نیروی انسانی نفت گچساران برطرف شد.

وی با اشاره به هفت هزار و هشت صد کیلومتر خطوط لوله صنعت نفت گچساران و صعب العبور بودن منطقه و از سوی دیگر خدمات دهی در راستای مسئولیت های اجتماعی نیازمند ویژه  ناوگان ترابری به روز هستیم.

کاهکش به بیمارستان نفت گچساران اشاره کرد و افزود: بیمارستان فعلی شرایط نامطلوبی دارد و از کلنگ زنی بیمارستان جدید نفت گچساران هم سال ها زمان می گذرد، اما هنوز جای کار دارد که امیدواریم با حمایت های مدیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب هر چه سریعتر راه اندازی شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به لزوم پیگیری جهت ادامه و تکمیل پروژه تعریض و توسعه جاده اصلی مسیر گچساران- بی بی حکیمه نیز اشاره کرد و تسریع در تکمیل ساختمان اداره مرکزی و اختصاص نیروهای سازمانی برای تاسیسات جدید را خواستار شد.