سردار سلیمانی روح معنویت را در جبهه مقاومت زنده کرد/هدف اصلی داعش ناامن کردن ایران بود
سردار سلیمانی روح معنویت را در جبهه مقاومت زنده کرد/هدف اصلی داعش ناامن کردن ایران بود
مدافع حرم در همایش بزرگداشت سردار سلیمانی در اهواز گفت: حاج قاسم سلیمانی با زنده کردن معنویات در جبهه مقاومت مانع از پیشروی داعش در منطقه شد و یک لشکر ایمانی علیه داعش در منطقه ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری آوای دانشجو از اهواز، سردار محمد تقی صفری مدافع حرم در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد سردار شهید سلیمانی در نیروگاه شهید مدحج در اهواز با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید سلیمانی فردی مکتبی و انقلابی بود که جبهه مقاومت را شکل داد.

وی افزود: در سالهای جنگ سوریه با داعش، همه ما با دستور حاج قاسم برای دفاع از حرم وارد میدان مبارزه شدیم و حاج قاسم با تزریق معنویت جبهه مقاومت را دژی مسحکم دینی برای مقابله با دشمنان تبدیل کرده بود.

این مدافع حرم با اشاره به اینکه در طول حضور در سوریه، ۶ ماه در اسارت داعش بوده است، گفت: یکی از سخت ترین دوره های حضور ما، در طی اسارت در دست داعشی بود که هیچ آداب و رفتار قابل قبولی نداشت ولی بلااستثنا همه با شنیدن نام حاج قاسم لرزه بر اندام شان می افتاد.

سردار صفری ادامه داد: داعشی ها ما را که نزدیک به ۴۰ نفر بودیم در بدترین شرایط بهداشتی و غذایی نگه می داشتند و در محل نگهداری حیوانات و در زیرزمین های تاریک ما را ۶ ماه اسیر کرده بودند و حقیقت هیچ امیدی برای برگشت نداشتیم و آنچا مایه قوت قلب ما بود، این بود که مهمان حضرت زینب (س)هستیم.

این مدافع حرم گفت: داعشی ها روزی دو وعده بلغور و مقداری کاهو و گوجه به ما نمی دادند و نزدیک ۴۰ نفر در یک اتاق ۳ متری نگه داشته می شدیم و اقدامات وحشیانه علیه ما داشتند از جمله خاموش کردن سیگار روی دست تا انداختن در استخر آب سرد و تازیانه زدن که واقع جان فرسا بود.

سردار صفری گفت: یکی از اسرای همراه ما روحانی بود که داعشی ها با سمباده فزی لب ها و دندان های وی را آنقدر سمباده کشیدند که دندان ها شکست ولی ایمان داشتیم که در این مسیر حضرت زینب از ما راضی است و اگر این مسیر سخت را ادامه ندهیم، زن و مرد ایرانی باید فردا در دست این اشرار بیافتند.

این مدافع حرم بیان داشت: یکی از کارهای معنوی که از ۸ سال دفاع مقدس یاد گرفته بودیم، توسل به دعا و زیارت بود و یکی از لطف های بزرگی که اهل بیت در حق ما کردند این بود که ۴۰ روز زیارت عاشورا دسته جمعی خواندیم و همین زمینه ازادی ما را فراهم ساخت.

وی گفت: داعشی ها با نبشی و تیراهن بچه ها را می زدند که همیشه کف اتاق پرخون بود ولی هیچ گاه نه ترسیدیم، به پشیمان شدیم و نه اظهار عجز کرده بودیم و این چیزی بود که حاج قاسم به ما یاد داده بود.

در ادامه علیرضا شوشتری مدیر هماهنگی بنیاد مستضعفان در خوزستان اظهار داشت: یکی از عرصه های مهم امروز جهاد، کار و تولید و فعالیت اقتصادی است و برای اینکه بتوانیم با حربه های دشمن مبارزه کنیم، باید برای تولید سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: هدف اصلی داعش ناامن کردن کشور بود تا این کشور امن و ولایی را به سرنوشت کشورهای منطقه دربیاورد که سردار سلیمانی مردانه ایستاد تا کسی به خاک ایران نزدیک نشود.

شوشتری بیان داشت: جبهه کفر امروز در جنگ احزاب علیه ایران متحد شدند، تا مانع از رشد و تعالی ایران شوند ولی مردم ایران نمی گذارند دشمن به ارزوهای خود برسد.

انتهای پیام