برگزاری مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شرکت نفت و گاز اروندان
برگزاری مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شرکت نفت و گاز اروندان
مراسم باشکوه گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایشان سه شنبه ( 13 دی 1401) در سالن اجتماعات کارخانه آزادگان شمالی و با حضور مهندس عبدالله عذاری اهوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، سرهنگ حسن باقری فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان وزارت نفت-جنوب، مهدی طرفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان، سرهنگ حاتم عبیداوی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه هویزه و جمعی از مدیران و روسای شرکت و بسیجیان در سالن اجتماعات شرکت در میدان نفتی آزادگان شمالی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، در این مراسم مهندس عبدالله عذاری اهوازی در سخنانی اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی اسوه ایثار و شهادت و بزرگ مردی با اخلاص بود و نسبت به کوچکترین افراد خضوع و تواضع داشت.

وی با اشاره به خصوصیات بارز اخلاقی و نظامی شهید سلیمانی ، نقش موثر مدافعان حرم و رهنمودهای مقام معظم رهبری ، آرامش، امنیت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران را مدیون فداکاری و خون حاج قاسم و یارانش دانست.

عذاری اهوازی یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و محور مقاومت به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همراهانشان را گرامیداشت و افزود: حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است و یک مجاهدِ عارف و با بصیرت بود که واقعاً ویژگی‌های منحصر به فرد متعددی داشت.

در ادامه مراسم سرهنگ حسن باقری فرمانده مرکز بسیج شهید تندگویان وزارت نفت-جنوب، شهید سلیمانی را غم‌خوار مظلومان عالم دانست و گفت : ایشان خار چشم دشمنان ملت بزرگ ایران بود؛ این شهید والا مقام مانع تحقق اهداف آمریکایی‌ها‌ و صهیونیست‌ها در منطقه شد و افزود ؛ حاج قاسم، یک شخص ولایتمدار و تابع امر ولی فقیه بود.

فرمانده مرکز بسیج تندگویان ادامه داد :حاج قاسم زنده است چون مکتب ایشان زنده و جاودانه است و همه آزادگان جهان خون خواه حاج قاسم هستند.

سرهنگ باقری در پایان خاطر نشان کرد:حضور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در سیل خوزستان و کمک به مردم این منطقه را یکی از زیباترین اتفاقات جاودانه استان خوزستان دانست که خاطرات خوبی را از خدمت به مردم و ایثار و فداکاری از ایشان را در ذهن های ما به یادگار گذاشت و ادامه داد؛حاج قاسم سلیمانی چهره جهانی مقاومت است که در مقابل استکبار جهانی ایستاد و شهادت مظلومانه ایشان عجز و ناتوانی جبهه استکبار را به رخ جهانیان کشید و ماهیت پلید و غیر انسانی مدعیان دروغین حقوق بشر را آشکار کرد.

گفتنی است در شروع این مراسم رحمان توکلی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای رمضان ضمن عرض خیر مقدم به مسؤلین و عاشقان مکتب حاج قاسم از حمایتهای مدیرعامل محترم و همکاری و تلاشهای خالصانه ادارات روابط عمومی ، خدمات ، حراست ، بسیجیان پایگاه ، مدیریت منطقه آزادگان و مدیریت شرکت تسکو پیمانکار این منطقه تقدیر به عمل آورد و از حضور خوب و پرشور بسیجیان و کارکنان انقلابی و ولایتمدار شاغل در شرکت نفت و گاز اروندان در این مراسم با شکوه قدردانی کرد و تبدیل شدن حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان به مرکز را به سرهنگ باقری فرمانده مرکز بسیج شهید تندگویان وزارت نفت-جنوب و همکاران بسیجی پرتلاششان تبریک گفت و این اقدام را نتیجه تلاشها و عملکرد خوب آنها دانست .