رکورد تحویل گاز به شبکه شکسته شد/ تلاش شبانه‌روزی برای تولید گاز ادامه دارد
رکورد تحویل گاز به شبکه شکسته شد/ تلاش شبانه‌روزی برای تولید گاز ادامه دارد
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه کارکنان این شرکت به‌صورت شبانه‌روزی در حال تلاش برای تولید حداکثری گاز هستند، از تحویل روزانه ۹۹۰ میلیون مترمکعب گاز به شبکه مصرف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر بعدازظهر امروز (جمعه، ۲۳ دی) در کارگروه هماهنگی و تأمین پایدار سوخت زمستانی سال ۱۴۰۱ که با حضور محمد مخبر،‌ معاون اول رئیس جمهوری، جواد اوجی،‌ وزیر نفت و جمعی از معاونین وزیر نفت برگزار شد، گفت: هم‌اکنون بیش از ۷۰۵ میلیون مترمکعب گاز از میدان مشترک پارس جنوبی تولید می‌شود. 

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز از میادین خشکی شرکت نفت مناطق مرکزی در حال تولید است و بدین ترتیب با احتساب دیگر بخش‌ها از جمله مناطق نفت‌خیز جنوب، در مجموع روزانه ۹۹۰ میلیون مترمکعب گاز تحویل شبکه می‌شود.

خجسته‌مهر افزود: تلاش شبانه‌روزی برای تولید حداکثری گاز ادامه دارد و در این مسیر از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است، چندی پیش،، مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران گفته بود: هم‌اکنون شرکت ملی نفت از ۲۳ میدان گازی در کشور روزانه یک میلیارد و ۴۰ میلیون مترمکعب گاز غنی تولید می‌کند که حدود ۹۸۰ میلیون مترمکعب آن را برای توزیع در شبکه مصرف به شرکت ملی گاز تحویل می‌دهد.