مناطق نفت خیز جنوب خدمات فنی صادر می کند
مناطق نفت خیز جنوب خدمات فنی صادر می کند
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: پس از ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، مجوز صدور خدمات فنی و مهندسی برای این شرکت صادر شد که نشان دهنده سطح بالای فناوری و مهندسی نفت در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است.

علیرضا دانشی پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت در اهواز افزود:دولت به تازگی مجوز صدور خدمات فنی و مهندسی را به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب داد.

وی با تأکید بر تعامل و داشتن ارتباطات و مناسبات قوی با دنیا و شدنی بودن آن، گفت:راه شکست و خنثی سازی تحریم‌ها داشتن تعامل و مناسبات بیرونی با دنیا و کشورهای همسایه است.

دانشی با اشاره به برنامه ریزی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور گفت: ظرفیت صنعت نفت در داشته های محدودی که ما را در آن نگه داشتند بسیار بالا است درحالی که زنجیره های ثروت و ارزش در صنعت نفت بسیار بالا است.

دانشی تصریح کرد: این موضوع باید با شیوه های نوین و به صورت هدفمند مدیریت شود و دشمن دشمنی خود را دارد و ما هم باید هوشمندی خود را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: در همین محدودیت ها توانایی های ما زیاد است و ما می توانیم با همین ظرفیت ها کارهای بزرگی برای درآمدزایی کشور ایجاد کنیم.

وی با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و فناور با همه توان، گفت: شرکت های خصوصی و شرکت های دانش بنیان از این بابت نگران نباشند.

دانشی با انتقاد از بی برنامگی دولت قبل در صنعت نفت و مغفول ماندن آن گفت: اکنون برنامه های ۵ ساله، ۱۰ ساله و ۱۵ ساله در صنعت نفت تدوین شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برگزاری نمایشگاه های صنعت نفت در خوزستان را بسیار مهم دانست و یادآور شد: درسیزدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان نیز از نظر کمی و حضور مراکز دانش بنیان بسیار مطلوب بوده است.

دانشی با انتقاد از طرح های توسعه و ازدیاد برداشت موسوم به طرح های ۲۸ مخزن تصریح کرد: این قراردادها از ابعاد مختلف دچار مشکل بودند و در تلاش هستیم مشکلاتی که با واگذاری کار تخصصی حوزه صنعت نفت به بخش خصوصی به وجود آمده بود را حل کنیم و سپس این طرح ها اجرایی شوند.

به گفته مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تعدادی از شرکت هایی که قرار بود در طرح های ۲۸ مخزن فعالیت کنند اعلام کرده اند که نمی‌توانند و در حال ترک طرح هستند اما شرکت های توانمند با تلاش های انجام گرفته و با حل مشکلات این طرح ها، کار خود را ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه میان وزارت نفت و دفاع تصریح کرد: این کار انجام شد تا مناسباتی میان این دو بخش مهم کشور شکل بگیرد و از لبریز دانش در بحث های دفاعی که نیازمندی حوزه نفت است استفاده شود.

دانشی با بیان این که پیش قراول این مذاکرات با بخش دفاعی کشور، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است، افزود: مذاکرات بسیار خوبی در این زمینه داشته ایم و درباره فناوری های پیشرفته با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حال رایزنی هستیم تا منجر به عقد قرارداد شود و از سرریز فناوری این وزارت‌خانه استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین شرکت نفتی کشور ۸۰ درصد نفت را تولید و خوراک ۹ پالایشگاه نفت کشور را تأمین می کند.

به گزارش ایرنا سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان از ۱۷ تا ۲۰ بهمن ماه با حضور ۲۷۰ شرکت تولیدکننده و فناور در نمایشگاه بین المللی کیانپارس اهواز دایر است.