اولین دوره از اردوهای فرهنگی نخبگان دانش آموزی و قرآنی شهرستان کارون و اهواز تحت عنوان «راهیان پیشرفت» به میزبانی شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، این اردوی یک‌روزه فرهنگی امروز یکشنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۱ در مجموعه ( اهواز ۵ ) شرکت نفت و گاز کارون برای نخبگان قرآنی و دانش آموزی و به عنوان اقدامی فرهنگی در جهت پیشبرد اهداف جهاد تبیین متشکل گردید.
حاضرین در این اردو از اماکن و تاسیسات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون بازدید کردند و از نزدیک با ظرفیت ها و توانمندی این شرکت در زمینه استحصال، بهره برداری، تفکیک و انتقال نفت و گاز آشنا شدند.
در بخشی از برنامه های این اردوی یک روزه رئیس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در تبیین اهمیت و جایگاه منابع ملی و فرآیند تولید در تکامل زنجیره ارزش، سخن گفت. در ادامه رییس کارخانه (اهواز ۵) با زبان ساده فرایند تولید و انتقال نفت و گاز را برای دانش آموزان تشریح کرده و به سئوالات این نخبگان پاسخ داد.
پس از بازدید از تاسیسات فرآورشی، در فضایی صمیمانه و پرنشاط دانش آموزان در زمین چمن مجموعه مذکور به انجام فعالیت های ورزشی تحت نظارت مسئولین و مربیان پرداختند.
پس از اقامه نماز جماعت، پایان بخش این اردو ضیافت نهار شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون برای این آینده سازان کشور بود.