3 واحد گلخانه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون شامل یک واحد نهالستان و 2 واحد قلمستان با ظرفیت تولید 200 هزار قلمه و نهال در سال، سه شنبه 16 اسفند با حضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون،  مشخصات این پروژه  شامل گلخانه آجری ۲۸۰ متر مربعی جهت پرورش گیاهان آپارتمانی و قلمستان ها با مساحت ۴۸۰ متر مربع (فقط فضای داخلی) جهت پرورش درختان مثمر و غیرمثمر می باشد.

شایان ذکر است با توجه به اینکه بخش بزرگی از مراحل طراحی، احداث و راه اندازی این سه واحد توسط کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به انجام رسید، ۵ میلیارد ریال نیز برای ادوات، مصالح و خدمات(برون  سازمانی) هزینه شد.

در پایان، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان از مهندس قباد ناصری تقدیر و ابزار امیدواری کرد که این حرکت بزرگ توسط همه مجموعه های صنعت نفت پیش بینی و به انجام برسد.

راه اندازی گلخانه ستاد مرکزی شرکت با ظرفیت ۶۰ هزار نشا گل های فصلی و آپارتمانی، کشت ۶۰ هزار اصله درخت در جغرافیای عملیاتی شرکت، کشت و نگهداشت ۳۹ هکتار فضای سبز در جغرافیای عملیاتی شرکت و تامین و توزیع بیش از ۳۰ هزار اصله نهال در شهرها و روستاهای همجوار تاسیسات از دیگر اقداماتی است که شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون طی سال جاری در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی خود به انجام رسانده است.