براي اولين بار در سطح وزارت نفت، سامانه يكپارچه اطلاعات بيمه تكميلي درمان و عمر كاركنان، با هدف تسهيل و تسريع فرآيندهاي مربوط به بيمه تكميلي كاركنان طراحي و راه‌اندازي شده و از طريق پورتال مناطق نفتخيز جنوب در اختيار كاركنان مربوطه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفت‌خیز، عباس رضائی رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ضمن اعلام خبر راه‌اندازی سامانه مذکور، اظهار نمود: که با اجرای این طرح، جمع آوری و مدیریت اطلاعات کلیه کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و خانواده آنان، که پیش از این  به صورت دستی انجام می‌شد،  به صورت مکانیزه درآمده و سرعت و دقت انجام کار را به مراتب بهبود بخشیده و سبب افزایش سطح رضایتمندی کارکنان خواهد شد.

 رئیس فاوا در ادامه ضمن تشکر از حمایت‌ها و رهنمودهای مشاور محترم مدیر عامل، مهندس صفرعلی رئیسی، اظهار نمود: که با تلاش کارشناسان فناوری اطلاعات زیرساخت‌ها و منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم جهت استقرار این سامانه هم اکنون مهیا گردیده است. وی همچنین از تلاش‌های کارشناس توسعه سامانه، آقای عباس موسائی قصرالدشت و کارشناس بیمه تکمیلی سرکار خانم اعظم پیروند بوری نیز در زمینه راه‌اندازی سامانه قدردانی نمودند.

شایان ذکر است که در سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۳۰۰۰ نفر، شامل کارکنان و خانواده آنها از خدمات بیمه تکمیلی بهره مند شده اند.