تفاهم نامه عقد قرارداد شرکت نفت اروندان و شرکت نصر مبتکران امضا شد
تفاهم نامه عقد قرارداد شرکت نفت اروندان و شرکت نصر مبتکران امضا شد
شرکت نفت و گاز اروندان در جهت استفاده از خدمات دستگاه jet peneteration تفاهم نامه عقد قرارداد با شرکت نصر مبتکران امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، امروز(شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲) در چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، امضای تفاهم نامه عقد همکاری توسط مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و مدیرعامل شرکت نصر مبتکران انجام شد.

این تفاهم نامه در راستای همکاری پیشین و به منظور توافق اصولی برای استفاده از خدمات دستگاه jet peneteration خواهد بود.

  غلامحسین موازی مدیر امور فنی شرکت نفت و گاز اروندان در خصوص این قرارداد اظهار داشت: عمده ترین استفاده  از تکنولوژی jet penetration ایجاد شکاف های نسبتا ریز (Mini Frac) در سازندهای فشرده و سخت همانند  سازندهای ایلام و سروک در میدان  آزادگان می باشد.  

وی افزود: در این روش با بکارگیری لوله مغزی سیار،  در مرحله اول با تزریق ترکیبی از اسید و دیزل، روزنه های شعاعی  به قطر ۱ اینچ و عمق ۵ فوت در سازند ایجاد می شود و در مرحله بعد با تزریق مخلوطی از مواد شیمیایی خاص( پرومکس)  به همراه سیلیس با فشاری بالاتر از  فشار مخزن، شکاف های عرضی عمود بر روزنه های اولیه  در درون سازند بوجود می آید و بدین شکل ارتباط موثر میان حفره چاه و مخزن ایجاد می شود و بهره دهی چاه به شکل موثری افزایش می یابد.