مبدل حرارتی تاسیسات نمکزدایی مجموعه صنعتی منصوری به بهره‌برداری رسید
مبدل حرارتی تاسیسات نمکزدایی مجموعه صنعتی منصوری به بهره‌برداری رسید
مبدل حرارتی نفت خام تولید داخلی با ظرفیت ۷۵ هزار بشکه در واحد نمکزدایی مجموعه صنعتی منصوری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

در حاشیه این آیین که روز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۲ با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز، فرماندار شهر اهواز، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، مدیران و مسئولین ارشد سازمان برگزار شد؛ علیرضا دانشی اظهارکرد: یک شرکت دانش‌بنیان داخلی ساخت و نصب این مبدل را با همکاری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، انجام داده که خوشبختانه امروز به بهره‌برداری رسید.

وی ارتقاء کیفیت نفت خام تولیدی، نگهداشت و بهبود شرایط تولید را از جمله اهداف طراحی و ساخت این مبدل با اعتماد به توان داخلی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: ساخت این مبدل در داخل کشور و توسط یک شرکت دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۱ آغاز گردیده، با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال و صرفا  در مدت ۱۴ ماه تکمیل، نصب و راه اندازی شد.

دانشی با بیان اینکه مبدل حرارتی خارجی قبلی مجموعه نمکزدایی منصوری در اثر نقص فنی از سرویس خارج شده بود، تصریح کرد: فرآیند تولید بدون این تجهیز باعث کاهش روزانه ۷۵ هزار بشکه نفت می‌شد که با انجام اصلاحیه‌های فرآورشی، از کاهش تولید در شرایط موجود و تا زمان نصب مبدل جدید جلوگیری به عمل آمد.