عقد قرارداد آب کشاورزی محصولات زمستانه در شبکه های آبیاری مارون آغاز شد
عقد قرارداد آب کشاورزی محصولات زمستانه در شبکه های آبیاری مارون آغاز شد
مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون سازمان آب و برق خوزستان از آغاز انعقاد قرارداد آب طبق مصوبات استانی برای محصولات زمستانه سال ۱۴۰۲ شبکه های آبیاری مارون خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، الماس سنایی مطلق با اعلام این خبر گفت: عقد قرارداد آب محصولات زمستانه از یکم آذر سال جاری و طبق مصوبات شورای کشاورزی استان آغاز شده که در این چند روز با استقبال خوب کشاورزان منطقه مواجه بوده ایم.

وی، عمده محصولات شتوی کشت شده در فصل زمستان را گندم، جو و کلزا عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه مخزن سد در شرایط نرمال نیست، از کشاورزان تحت پوشش شبکه آبیاری مارون می خواهیم با استفاده بهینه از آب، مانع از تلفات بی رویه آب شوند.

سنایی مطلق از کشاورزان خواست جهت عقد قرارداد آب، ابتدا جهت تعیین الگوی کشت خود به ادارات جهاد کشاورزی شهرستان های بهبهان، رامهرمز، امیدیه و آغاجاری مراجعه و سپس برای تسویه بدهی کشت های قبلی خود و انعقاد قرارداد آب زارعی به امورمشترکان شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون مراجعه کنند.

شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون در شبکه های تحت پوشش خود شامل حوضه بهبهان، بنه باشت، جایزان و فجر، بیش از ۵ هزار مشترک دارد که در هر فصل زراعی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون قرارداد برداشت آب منعقد می کند.