کشاورزی خوزستان باید به سمت دانش بنیان شدن حرکت کند
کشاورزی خوزستان باید به سمت دانش بنیان شدن حرکت کند
منتخب مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: کشاورزی استان برای علمی شدن و بهره وری بالا باید به سمت دانش بنیان شدن حرکت کند و مجلس حامی این نگاه راهبردی است.

به گزارش آوای خوزستان از اهواز، محمد امیر منتخب مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در نشست با مسولان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اظهار داشت: یکی از مزیت‌های مهم استان، بخش کشاورزی است که مغفول مانده است.
وی افزود: نگاه مبتنی به نفت در استان مانع شده که سایر منابع استان دیده شود، کشاورزی یک ثروت مهم با داشتن منابع عظیم خاکی و آبی برای استان است و حفظ و توسعه این سرمایه نیازمند نگاه علمی هستیم.
امیر بیان داشت: باید بتوانیم کشاورزی امروز که بهره وری پایین دارد را به دانشگاه وصل کنیم تا از این رهیافت به کشاورزی پایدار و صنعتی و علمی برسیم.
وی تاکید کرد: این دانشگاه با این توانمندی باید به محور توسعه کشاورزی استان تبدیل شود و همه ۱۸ نماینده باید سعی کنیم از این سرمایه علمی برای توسعه کشاورزی که یک صنعت سبز و حامی محیط زیست است استفاده کنیم.
منتخب مردم اهواز در مجلس دوازدهم تاکید کرد: طرح های مهم کشاورزی استان در بخش طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری، توسعه نیشکر، زراعت چوب حتما باید از مسیر دانشگاه پیگیری شود و در مجلس به این مسأله حتما تاکید خواهیم کرد.
این نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: طرح های کشاورزی در استان باید حتما پیوست علمی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند و در همین طرح زراعت چوب می بایست پیوست فرهنگی را ببینیم که بعد از توسعه در عمل انجام شده قرار نگیریم.
وی به دغدغه رهبری انقلاب پیرامون توسعه دانش بنیان در بخش کشاورزی گفت: اقتصاد دانش بنیان و تقویت مراکز دانش بنیان که در این دانشگاه هم الحمدلله مورد توجه است، باید به شکل راهبردی پیگیری شود.
امیر تاکید کرد:ما به مشاوره دانشگاه نیاز داریم و معتقدیم طرح های صنعتی هم با توجه به بافت کشاورزی استان باید نظر دانشگاه کشاورزی خوزستان را اخذ کند.
وی درباره مشکلات آب شرب و برخی مسایل دانشگاه گفت: همه دستگاه ها باید تلاش کنند محیط علمی و آرامی برای دانشجویان و اساتید فراهم کنند و آمادگی کمک به دانشگاه را صدرصد داریم.
انتهای پیام